Budowa i remont

5 powodów, dlaczego wybrać taras z betonu?

Artykuł partnera.

Taras to niezastąpione miejsce, jeśli chodzi o wypoczynek na świeżym powietrzu bez wychodzenia poza obręb własnej działki. Buduje się go z wielu rozmaitych materiałów, począwszy od drewna, a skończywszy na betonie. Ten ostatni należy do najpopularniejszych rozwiązań. Co ma w sobie tak szczególnego, że większość przydomowych przestrzeni jest nim wyłożonych?

1. Praktyczny sposób na taras

Płyty tarasowe betonowe to rozwiązanie praktyczne. Wynika to z właściwości fizyczno-technicznych materiału. W odróżnieniu od prawdziwych desek jest on znacznie bardziej wytrzymały na działanie wysokich temperatur, niepodatny na niszczenie spowodowane wilgocią czy opadami deszczu. Nie są mu też straszne uszkodzenia mechaniczne czy promieniowanie UV. Beton nie zmieni koloru pod wpływem działania słońca, latem nie będzie się szybko nagrzewał, łatwo się go czyści, a jego chropowata struktura stanowi gwarancję bezpieczeństwa i antypoślizgowości.

2. Tańsza alternatywa

Praktyczność betonu przekłada się na względy ekonomiczne. Ten rodzaj wykończenia tarasu będzie też znacznie tańszy – szczególnie pod kątem eksploatacyjnym. Dlaczego? Większość wybieranych rozwiązań wymaga uciążliwej konserwacji i użycia specjalistycznych środków ochronnych. Cement w odróżnieniu od nich nie pochłonie ani czasu niezbędnego na pielęgnację, ani pieniędzy. Nie trzeba go cyklicznie pokrywać impregnatami i malować, ani martwić się o uszkodzenia. To użytkowanie przez wiele lat bez konieczności napraw i troski o jak najlepszy wygląd.

Betonowy taras

3. Łatwość wykonania

Betonowe powierzchnie można wykonać na wiele sposobów. Wśród nich znajdują się instalacje przy użyciu wsporników czy te poprzedzone wykonaniem wylewki. Do najpopularniejszych i najszybszych należy jednak taras na gruncie, czyli łatwa metoda montażu, którą można wykonać samodzielnie lub z pomocą fachowca – wystarczą tylko dobry projekt, właściwa hydroizolacja, a także prawidłowe przygotowanie podłoża.

4. Aranżacja w zgodzie z trendem

Beton od kilku lat przeżywa prawdziwy rekonesans. W architektonicznych trendach zajmuje wysokie pozycje i stanowi niemal obowiązkowy element dopełniający nowoczesne zabudowania. W tych tradycyjnych także jest na topie! Wszystko z uwagi na uniwersalny charakter rozwiązania i możliwość umiejętnego skomponowania go z wieloma innymi materiałami wykończeniowymi: drewnem, tynkiem czy klinkierem.

5. Do koloru, do wyboru

Szarość betonu to przeszłość! Obecnie w ofertach wielu producentów cement niekoniecznie wiąże się z surową i chropowatą powierzchnią, a co za tym idzie, otwiera ogromne możliwości aranżacji. Bruk-Bet proponuje w tym zakresie nie tylko minimalistyczne płyty tarasowe w większym formacie, lecz także betonowe imitacje naturalnej Deski Ogrodowej albo kolorystyczne wariacje wapienia w kolekcji Romalit®. Dostępne rozwiązania oddają szlachetność skał, zachwycają jednolitą strukturą albo zdobi je niejednorodna faktura, przez co stają się skutecznym narzędziem w budowaniu klimatu strefy wypoczynku.

Nudny, szary i zimny beton to mit! XXI wiek należy właśnie do tego materiału wykończeniowego. Jego uniwersalność, mnogość kolorów i kształtów sprawiają, że każda cementowa powierzchnia tarasu zamieni się w praktyczną strefę, a przy tym harmonijnie dopełni przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.