Ogród

Akcesoria do basenu ogrodowego – co trzeba kupić?

Baseny ogrodowe robią wśród Polaków prawdziwą furorę, ponieważ są świetnym sposobem na relaks i odpoczynek na terenie własnej posesji lub na działce rekreacyjnej. Decydując się na zakup basenu, trzeba pamiętać również o nabyciu niezbędnych akcesoriów.

Pompa filtrująca – „must have” w każdym basenie

Praktyczne akcesoria basenowe mają za zadanie większych funkcjonalność basenu jako strefy relaksu poprzez utrzymanie go w należytym stanie. Absolutną koniecznością jest zaopatrzenie się w pompę filtrującą zapewniającą wodzie odpowiednią czystość. W sklepie S-MUMO dostępne są modele pasujące do basenów o różnej pojemności. Wraz z pompą należy też kupić filtry.

Chemia basenowa – niezbędna do dezynfekcji wody

Czysta woda w basenie ogrodowym to podstawa – to bardzo ważny aspekt wpływający na jakość i bezpieczeństwo kąpieli. Sama pompa filtrująca nie wystarczy do jej oczyszczenia, dlatego potrzebna jest także chemia basenowa. Są to preparaty w formie granulek, płynów lub proszków – najefektywniejsze są te na bazie chloru, który ma doskonałe właściwości bakteriobójcze. Jego minusem jest przykry zapach, niemniej w celu pozbycia się można poddać wodę ozonowaniu.

Zestaw do czyszczenia – sposób na pozbycie się nieczystości

Zestaw do czyszczenia składający się z kija teleskopowego i siatki do wyławiania nieczystości to kolejna niezbędna rzecz, jaką mieć powinni właściciele basenów ogrodowych. Ułatwia on pozbycie się liści wpadających do basenu oraz innych tego typu zanieczyszczeń – w ogrodzie nie da się niestety ich uniknąć.

Drabinka basenowa – dla dzieci i nie tylko

Bez drabinki trudno sobie zwykle wyobrazić korzystanie z basenu stelażowego lub rozporowego. Są to duże zbiorniki i nawet dorosła osoba może mieć kłopot z dostaniem się do środka bez wspomagania w postaci właśnie drabinki, nie wspominając już o dzieciach.

Pokrywa – praktyczna rzecz za nieduże pieniądze

Specjalna pokrywa przyda się każdemu bez względu na rodzaj i wielkość posiadanego basenu. Świetnie zabezpiecza go przed różnymi zanieczyszczeniami.

Jeden komentarz do “Akcesoria do basenu ogrodowego – co trzeba kupić?

  • Uwielbiam baseny ogrodowe. mam taki przed domem z właśnie takim akcesoriami, które sa niezbędne. 😀 Spędzanie w basenie wolnych weekendów jest dla mnie najlepsze tym bardziej w taki upały 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.