Budowa i remont

Brama rolowana idealną osłoną do małego garażu

Artykuł partnera.

Chcesz zamontować bramę w swoim garażu? Poznaj zalety, jakie posiadają bramy rolowane i zobacz dlaczego warto wybrać akurat ten typ montażu. Dowiedz się, gdzie znajdziesz najlepsze produkty i jak zamówić taką bramę.

Czym jest brama garażowa rolowana?

Taka brama słynie z oszczędności miejsca. Rolowana brama garażowa jest rodzajem bramy, która jest otwierana i zamykana przez przesuwanie się jej wzdłuż osi. Podobnie jak typowe rolety okienne. Zwykle płaszcz bramy garażowej rolowanej wykonany jest najczęściej z paneli aluminiowych, ale może być także wykonany ze stali, chociaż robi się to rzadziej, gdyż wówczas zwiększa się ich ciężar. Często, rolowane bramy garażowe (bramy roletowe) uważane za bezpieczniejsze niż tradycyjne bramy skrzydłowe, ponieważ nie wymagają one otwierania się na zewnątrz, a co za tym idzie, nie są narażone na samoistne zamykanie się pod wpływem wiatru czy też przypadkowe uderzenie przechodzących obok osób. Tego typu bramy mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie. Dzięki czemu są także niezwykle proste w obsłudze.

Brama rolowana — zalety

Brama garażowa rolowana ma wiele zalet. Po pierwsze jest świetnym rozwiązaniem, gdy w garażu lub na podjeździe masz mało miejsca. Po drugie można ją zamontować nawet na łukowym nadprożu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Po trzecie, pancerz wypełniony pianką zwiększa izolację termiczną, przez co możesz zatrzymać więcej ciepła wewnątrz zimą i ograniczyć jego napływanie latem. Poza tym taka brama:

  • jest niezwykle łatwa w obsłudze (można ją otwierać i zamykać ręcznie lub automatycznie);
  • jest bardzo solidna i trwała (jest to idealny wybór, jeśli szukasz produktu, który będzie służył przez długi czas);
  • sprawdzi się w każdych warunkach pogodowych — bez względu na to, czy jest mróz, czy upał;
  • jest prosta w obsłudze — możesz nią łatwo sterować;
  • nie zabiera dużo powierzchni — oszczędzasz miejsce w garażu i przed nim.

Jak montować bramę rolowaną

Bramy garażowe można montować zarówno w istniejących już budynkach, jak i tych, które dopiero powstają. Ich budowa składa się z pancerza nawijane na wał w czasie jej otwierania. Ten zaś, zamontowany jest w kasecie. Obecnie, zdecydowana większość bram garażowych rolowanych wyposażona jest w pancerz zbudowany z aluminium, lekkich paneli, które wypełnione są pianką poliuretanową. Ta zwiększa ich izolacyjność termiczną i akustyczną, a także wzmacnia ich stabilność. Należy przy tym zastosować dobre akcesoria, jak uszczelki szczotkowe czy hamulec inercyjny zwiększający bezpieczeństwo, który w przypadku natrafienia na przeszkodę spowoduje cofnięcie bramy.

W celu montaż bramy garażowej należy wpierw zainstalować ościeżnice i inne elementy nośne do ścian i stropu wnęki wjazdowej do garażu. Następnie pancerz lokuje się w prowadnicach i łączy z wałem napędowym. W ostatnim zaś etapie łączy się cały zespół z system sterowania. Może nim być silnik elektryczny ze sterowaniem włącznikiem i pilotem lub rzadziej korba do sterowania ręcznego.

Ile kosztują bramy garażowe rolowane?

Koszt montażu bramy rolowanej zależy od kilku czynników. Największy wpływ na cenę ma oczywiście wielkość bramy, a następnie materiał, z jakiego jest wykonana, rodzaj napędu i sterowania, a także parametry techniczne i sposób montażu. Taką bramę można zamówić zarówno malowaną, jak i wykończoną okleiną, na przykład taką imitującą drewno. Jeśli chodzi o dostępną kolorystykę, to bramy garażowe rolowane są jednymi z tych, które mają dość wąski wybór z palety RAL, jednak uniwersalna czerń, szarość czy brąz z łatwością pozwolą Ci na stworzenie spójnej aranżacji i dopasowania do elewacji budynku.

Z uwagi na wszystkie oczywiste opcje wykończenia, wymiary i systemy sterowania, koszt wykonania bramy rolowanej waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Taką bramę najlepiej zakupić wraz z montażem, obniżając w ten sposób kwotę podatku VAT do 8%. Montaż bram garażowych wykonany przez specjalistów pozwala także korzystać z pełnych warunków gwarancji. Jeśli chcesz wycenić swoją bramę, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z jej dostawcą lub skorzystać z konfiguratora w jego sklepie. Taką możliwość daje Ci sklep dopasujrolety.pl, który należy do producenta bram garażowych i innych produktów osłonowych do domu, dzięki czemu zyskujesz wysoką jakość wykonania.

Jak zamówić bramę rolowaną

Przed zamówieniem bramy rolowanej ważne jest wykonanie dokładnych pomiarów. Należy bardzo dobrze zmierzyć szerokość i wysokość otworu wjazdowego, grubość ścian i wysokość nadproża. Jeśli nie jesteś pewien czy zrobisz to dobrze, możesz skorzystać z podpowiedzi lub pomocy fachowców i sprzedawców bram.

Bardzo istotne jest także, czy chcesz zamówić bramę do garażu jedno- czy dwu-stanowiskowego. Przyjmuje się, że minimalna szerokość bramy garażu jednostanowiskowego powinna wynosić 2,3 m i minimum 2 m wysokości. Z kolei do garażu dwu-stanowiskowego, szerokość powinna wynosić nie mniej niż 5 m.

Gdy znasz już wymiary, wiesz, z jakiego materiału chcesz wykonać bramę, zastanów się nad systemem sterowania, czy chcesz wyposażyć ją w napęd elektryczny i sterowanie pilotem. Z tymi wszystkimi informacjami, możesz udać się do sprzedawcy lub producenta, by złożyć zamówienie.

Bramy rolowane od producenta

Dopasujrolety.pl to firma, która oferuje bramy garażowe, osłony okien, a nawet pergole. Firma ta jest jednocześnie producentem, więc łatwo dopasujesz produkt do swoich potrzeb, nawet jeśli nie widzisz go w podstawowej ofercie. Chciałbyś kupić małą bramę? Żaden problem. Być może spodoba Ci się ten model: https://dopasujrolety.pl/bramy-i-kraty/40-brama-rolowana-mala-pa52.html. Sprawdź szeroką ofertę i zamów właściwą bramę rolowaną dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.