Budowa i remont

Budowa domów drewnianych – warto?

Na pustych działkach usytuowanych za miastem z roku na rok przybywa jednorodzinnych domów zbudowanych nie z cegieł, a z drewna. Czy budowa domu drewnianego jest dobrą alternatywą dla realizacji projektu tradycyjnego, murowanego budynku? Czy warto inwestować swoje oszczędności właśnie w domy z bali? Dzisiaj przyjrzymy się bliżej budownictwu drewnianemu, które coraz mocniej zaznacza swoją obecność na polskim rynku.

Budowa domów drewnianych – natura w służbie człowiekowi

Domy z bali harmonijnie łączą w sobie nowoczesną technologię z tradycją i naturalnością. Budynki składają się z potężnych, solidnych elementów ze specjalnie przygotowanego, starannie suszonego i zaimpregnowanego drewna. Do gatunków najczęściej wykorzystywanych do budowy domów drewnianych zaliczyć możemy sosnę, świerk oraz modrzew. Budowa domów z bali niemal postępuje w oczach. W przeciwieństwie do realizacji projektu z cegieł, prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku i trwają zaledwie kilka miesięcy. Domy z bali doskonale wpisują się w nurt eko, który od kilku lat wyznacza kierunek rozwoju światowej branży budowlanej. Budowa domów z bali cieszy się dużą popularnością wśród młodych osób pragnących żyć modnie, ekologicznie i zdrowo.

Budowa domu drewnianego generuje niewielkie koszty na poziomie inwestycji oraz eksploatacji. Drewno, w pełni odnawialny, naturalny surowiec przyjazny planecie, wykazuje nieprzeciętne właściwości. Nowoczesne domy z bali nie nagrzewają się podczas letnich upałów, natomiast zimą nie uwalniają ogrzanego powietrza. Dzięki odpowiedniej termoizolacyjności utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz domu nie wymaga dużych nakładów finansowych. Ponadto, cenne drewno posiada zdolność do oddawania wody lub pochłaniania jej nadmiaru, co również pozytywnie wpływa na komfort codziennego życia domowników.

Domy z bali – parterowe, piętrowe, stylizowane, letniskowe

Wzrost popularności budownictwa drewnianego widoczny jest w poszerzeniu dostępnej oferty. Niezależnie od tego, czy chcesz postawić na małej, wąskiej działce w górach domek letniskowy do użytku podczas najcieplejszych miesięcy, czy marzysz o stworzeniu dla swojej rodziny bezpiecznej przystani na długie lata, możesz mieć pewność, że w katalogach czołowych firm znajdziesz dom skrojony na miarę Twoich potrzeb. Nowoczesne domy z bali są niezwykle różnorodne. Możesz wybierać spośród domów o nowoczesnej, minimalistycznej bryle, projektów z misternymi, ręcznie wykonanymi dekoracjami na balustradach albo klasycznych, dużych budynków z przestronnym piętrem.

Budowa domu drewnianego – wybierz mądrze

Budowa domów drewnianych nie jest tak prosta, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Aby mieć pewność, że efekty prac będą w pełni satysfakcjonujące, skorzystaj z usług firmy doświadczonej w tego typu budownictwie. Na rodzimym rynku działa coraz więcej przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w wąskiej dziedzinie budownictwa drewnianego. Nawiązując współpracę z profesjonalistami, oszczędzasz pieniądze i czas oraz masz pewność, że budowa domu drewnianego przebiegnie bez żadnych zakłóceń. Nie musisz szukać kilku podwykonawców, którzy zajmą się dostarczeniem projektu, budową, wykończeniem. Doświadczeni fachowcy kompleksowo zajmą się zleceniem, począwszy od pomocy w wyborze optymalnego projektu, poprzez dostarczenie odpowiednio przygotowanego surowca wysokiej jakości i wzniesienie ścian, na wykończeniu budynku kończąc. Stan, w jakim zostanie oddana inwestycja, zależy od preferencji zleceniodawcy. Wykonawca może zakończyć prace w stanie surowym lub przygotować dom do zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.