Wnętrza

Czy warto zdecydować się na lampy podłogowe?

Od kilku lat nieustannie cieszą się dużym zainteresowaniem – nowoczesne lampy podłogowe to obecnie jedno z najczęściej wybieranych dodatkowych źródeł światła. Okazuje się, że doskonale sprawdzają się w małych i dużych pomieszczeniach, a co więcej – niekiedy mogą zupełnie zastąpić standardowo wykorzystywane jako oświetlenie główne lampy wiszące. W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ich temat. Poznaj wady i zalety lamp podłogowych i sprawdź, czy to najlepsze rozwiązanie dla ciebie.

Nowoczesne lampy podłogowe łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Jednocześnie więc służą praktycznym światłem przyjemnie rozpraszającym się po całym pomieszczeniu i budują we wnętrzu przytulny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Co istotne, dzięki nim możliwe jest sprawne połączenie większej przestrzeni na mniejsze strefy o zróżnicowanym przeznaczeniu. Nie da się więc zaprzeczyć, że lampy stojące podnoszą komfort codziennego funkcjonowania domowników. Poznaj ich wady i zalety.

Czarna lampa stojąca

Lampy stojące – zalety

Dlaczego klienci tak chętnie wybierają dzisiaj lampy podłogowe? To doskonałe rozwiązanie do salonu i sypialni ze względu na oferowane przez nie ciepłe światło. Zauważ, że jest znacznie delikatniejsze niż to oferowane przez standardowe zwisy. Co więcej, w nowoczesnych lampach stojących, które znajdziesz m.in. w ofercie sklepu Artera, pojawiają się dodatkowe punkty świetlne najczęściej umieszczone na regulowanym ramieniu. Zyskujesz więc zarówno światło rozproszone z górnej lampy, jak i precyzyjny strumień, którym możesz sterować.

Bardzo istotne jest to, że lampy podłogowe są mobilne i stosunkowo tanie. Zwróć uwagę, że na ostateczny koszt lampy składa się nie tylko sam zakup, ale również koszty niezbędnego remontu. W przypadku takiego rozwiązania nie musisz myśleć o kuciu ścian czy zatrudnianiu fachowców – po przyniesieniu ze sklepu wystarczy go jedynie podłączyć do prądu. Zwróć również uwagę na liczbę dostępnych funkcji dodatkowych, wśród których bezapelacyjnie króluje ściemniacz umożliwiający kontrolę natężenia światła w zależności od nastroju i okoliczności.

Lampa podłogowa w salonie

Nie sposób również zaprzeczyć, że nowoczesne lampy stojące mogą naprawdę pięknie się prezentować. Producenci oferują zróżnicowane pod względem kształtów i kolorystyki projekty, które można dopasować do niemal każdej aranżacji. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy stylu klasycznego, jak i wielbiciele rozwiązań industrialnych czy loftowych. Współczesne lampy podłogowe mogą przyjmować tak niebanalne formy, że staną się nie tyle uzupełnieniem wnętrza twojego mieszkania, ile przede wszystkim jego punktem centralnym.

Czarna stojąca lampa

Lampy podłogowe – wady

Czy lampy podłogowe mają wady? Wciąż nie powstało rozwiązanie, które wpisywałoby się w potrzeby nas wszystkich i spełniało oczekiwania każdego człowieka. Jeśli więc zastanawiamy się nad ich wyborem, musimy wziąć pod uwagę minusy ich wykorzystywania. O czym warto pamiętać?

  • W dużym pomieszczeniu lampy podłogowe nie zastąpią oświetlenia głównego. Ich moc jest za mała, by dokładnie rozjaśnić całe wnętrze – pojawią się więc nieestetyczne cienie, które optycznie zmniejszą całą przestrzeń.
  • Jeśli zdecydujesz się na lampy stojące od niesprawdzonych producentów, możesz rozczarować się ich jakością. Pamiętaj, by przed zakupem przejrzeć opinie o dostawcy, sklepie i samym produkcie. Warto pamiętać, że czasem tanie rozwiązanie może okazać się najdroższe, gdy będziemy musieli wymienić je po kilku tygodniach. To szczególnie ważne, jeśli wybrana lampa podłogowa będzie wykorzystywana w obecności dzieci czy zwierząt.Biała lampa stojąca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.