Wnętrza

Czy warto zdecydować się na podświetlany numer domu?

Właściwe oświetlenie domu oraz jego numeru to sprawa ważniejsza niż się może wydawać. Nie jest to tylko estetyczny dodatek do wystroju posesji. To naprawdę konieczna rzecz, którą powinieneś wprowadzić jak najszybciej! Jest ona nie tylko wymagana prawnie, ale również może wiele ułatwić, a nawet pomóc. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz poniżej! A najłatwiejszym sposobem, aby temu zaradzić, jest wyposażenie się w podświetlany numer domu.

Zalety podświetlenia numeru domu

Podświetlenie numeru domu możemy rozpatrzyć w dwóch kategoriach. Pierwsza z nich, o wiele ważniejsza niż ta druga, to obowiązek prawny. Według niego każda nieruchomość musi mieć umieszczoną na zewnętrznej ścianie tabliczkę z adresem, a także wymaga on podświetlenia numeru domu tak, aby był widoczny nawet po ciemku. Oprócz tego,  że niespełnienie tych zobowiązań prawnych grozi nałożeniem kary, to jest to rzecz, która może ci nawet uratować życie – w jaki sposób? Wyobraź sobie, że w twoim domu stanie się coś złego i potrzebujesz natychmiastowej pomocy służb ratunkowych. Bez względu na to czy wzywasz pogotowie, policję czy straż pożarną, jednostki te potrzebują widzieć wyraźnie numery i adresy domów, aby móc jak najprędzej ci pomóc. W dzień bez problemu odnajdą potrzebne informacje, ale co w przypadku złej pogody lub ciemności w nocy? Gdy dzieje się coś groźnego liczą się każde minuty, a nawet sekundy, których nie warto marnować na szukanie adresu przez służby. Gdy masz numer domu podświetlany, wówczas nawet w środku nocy czy w czasie szarugi i ulewy, pomoc odnajdzie twój adres bez problemu.

Podświetlana tablica adresowa

Tabliczki adresowe LED — czy podświetlenie tabliczki z adresem jest obowiązkowe?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoje oświetlenie będzie zawsze działać, gdy tylko zacznie się ściemniać najlepiej wybrać podświetlany numer domu z czujnikiem zmierzchu. Jest to bardzo proste rozwiązanie, gdyż czujnik sam uruchamia oświetlenie, a ty nie musisz pamiętać o włączeniu go. Druga ze wspomnianych na początku kategorii to po prostu estetyka. Numery domów Cucudo wykonane są z najlepszej jakości materiałów, odpornych na ciężkie warunki pogodowe. Pięknie zdobią dom, będąc jednocześnie rozwiązaniem praktycznym, a nawet mogącym pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.