Bez kategorii

Czym zajmuje się laboratorium budowlane?

Laboratorium budowlane to rodzaj laboratorium badawczego, które jest niezwykle pomocne, jeśli chodzi o kontrolę jakości materiałów budowlanych wykorzystywanych do budowania. Z usług oferowanych przez tego typu firmy korzystają głównie producenci, jak i odbiorcy inwestycji budowlanych, dla których wykonuje się badania betonu czy kruszyw. Co dokładnie znajdziemy w ofercie laboratorium budowlanego? Dowiedz się!

Przeprowadzanie badań materiałów budowlanych

Zasadniczym zadaniem laboratoriów budowlanych jest wykonywanie badań materiałów budowlanych. Podlegają im m.in. mieszanki betonowe podczas ich produkowania, jak i rozładunku. Często zajmują się one również oznaczaniem parametrów wytrzymałościowych i trwałościowych, co zdecydowanie ułatwia projektowanie inwestycji. Jednak zdecydowanie najczęściej badany jest beton, który może mieć rozmaite właściwości. Zadaniem pracowników laboratorium jest sprawdzenie, czy materiały budowlane na pewno są odpowiednie i czy sprawią, że budowana konstrukcja będzie w pełni stabilna.

Badania z zakresu geotechniki i diagnostyka

Należy również wiedzieć, że laboratorium budowlane oferuje badania gruntów. Są one bardzo ważne, jeśli chcemy uniknąć katastrofy budowlanej. Dzięki nim możemy dowiedzieć się m.in. czy dany teren się nie zapadnie. W ofercie znajdują się również badania z wykorzystaniem płyty dynamicznej, czy chociażby badania VSS.

W zakres usług oferowanych przez laboratoria budowlane wchodzi również diagnostyka. Polega ona na przeprowadzaniu rozmaitych badań całych obiektów, jak i konkretnych elementów konstrukcji budowlanych. Umożliwia to sprawdzenie nośności, czy chociażby izolacyjności cieplnej. Daje również informacje dotyczące stopnia zużycia. Pracownicy mogą przeprowadzić również m.in. analizy przyczyn bieżącego stanu konkretnych części.

Jak znaleźć dobre laboratorium budowlane?

W poszukiwaniu laboratorium budowlanego warto zainteresować się ofertą firmy geologicznej Felkel&Guś, która zajmuje się badaniami kruszyw, betonu, stabilizacji oraz podkładów podłogowych. Jej siedziba znajduje się w Poznaniu (województwo wielkopolskie). Już od wielu lat przeprowadza badania z najwyższą starannością, podczas których korzysta jedynie z najlepszych sprzętów i narzędzi. Dysponuje niezbędnymi maszynami, pomocniczymi płytami dociskowymi i wieloma innymi sprzętami. Co więcej, pracuje tutaj zespół pracowników, który może pochwalić się licznymi certyfikatami, dlatego to właśnie z tą firmą warto nawiązać współpracę!

Jeden komentarz do “Czym zajmuje się laboratorium budowlane?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.