Budowa i remont

Dachy solarne jako element inteligentnych domów

Artykuł partnera.

Rozwój technologii przynosi coraz nowsze szanse oraz możliwości. Z tego względu realne jest dziś posiadanie tzw. inteligentnego domu, czyli takiego, którego funkcjonowanie opiera się na zautomatyzowanych systemach, np. instalacji elektrycznych, grzewczych, alarmu. Jego mieszkańcy zaś mogą kontrolować te systemy w sposób zdalny, nawet przebywając z dala od niego. A jak w ten trend wpisują się dachy solarne, które wykonuje m.in. renomowana firma MyRoof? O tym piszemy w tym artykule!

Czym są dachy fotowoltaiczne?

Choć to pojęcie pewnie dla wielu osób nie jest obce i brzmi zrozumiale, nie każdy jednak do końca wie, co się pod nim kryje. Otóż dachy solarne to zintegrowane instalacje modułów pobierających energię ze słońca i przetwarzających ją na prąd elektryczny. Dzięki temu domy jednorodzinne, korzystające z tego rozwiązania, stają się bardziej niezależnie i samowystarczalne. Co więcej, to nieprawda, że system funkcjonuje tylko latem. Również podczas innych pór roku moduły pobierają energię ze słońca, a w te najbardziej słoneczne, w której jest jej najwięcej, może zostać utworzona tzw. nadwyżka. Firma MyRoof, o której przeczytasz więcej na stronie: https://www.myroof.pl/o-nas, oferuje dachy fotowoltaiczne z systemem magazynowania energii. To pozwala na korzystanie ze zgromadzonych zasobów w pochmurne dni.

Jak dachy solarne wpisują się w pojęcie inteligentnego domu?

To rozwiązanie, które nie tylko może gromadzić energię. Nowoczesne zintegrowane dachy fotowoltaiczne są wyposażone w systemy, które po przetworzeniu jej w prąd elektryczny mogą współdziałać z innymi instalacjami. Jakimi? Chociażby ogrzewania (powietrza oraz wody), klimatyzacji lub wentylacji. Usprawniają więc ogólne funkcjonowanie i podnoszą niezależność konkretnego budynku. Dzięki możliwości magazynowania nadwyżek energii, tej nigdy nie zabraknie. Co więcej, zaawansowane systemy umożliwiają optymalizację jej produkcji i zużycia. Znana w branży i posiadająca wieloletnie doświadczenie w projektowaniu oraz montażu dachów solarnych firma MyRoof https://www.myroof.pl/ – pomoże dobrać odpowiednie rozwiązanie do konkretnych potrzeb, preferencji oraz specyfiki budynku.

Ile kosztuje dach solarny? Najważniejsze czynniki wpływające na cenę

Jak wiadomo, stworzenie inteligentnego domu wiąże się z kosztami, ale taka inwestycja, jak dach fotowoltaiczny, nie tylko zapewnia wygodę i niezależność, lecz w dłuższej perspektywie również się opłaca. Pozwala znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną. Pora więc znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytanie. Ile kosztuje dach fotowoltaiczny? Cena uzależniona jest od kilku czynników. Znaczenie mają:

  • fakt, czy instalacja odbywa się na nowo powstającym, czy już istniejącym budynku;
  • wymiary powierzchni dachowej oraz jej kąt nachylenia;
  • jakość zastosowanych materiałów i technologii.

Jeśli zależy Ci na indywidualnej wycenie dostosowanej do Twoich potrzeb realizacji, wejdź na stronę: https://www.myroof.pl/dachy-solarne-cena. Zapraszamy do tworzenia inteligentnego domu z systemem dachu fotowoltaicznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.