Rozwój

Do czego służy pompa głębinowa?

Do czego służy pompa głębinowa? Z czego składa się urządzenie tego rodzaju? Kiedy właściwie potrzebna będzie pompa głębinowa? Jak wybrać odpowiednią pompę głębinową? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do szybkiego zapoznania się z tematem.

  1. Do czego służą pompy głębinowe?
  2. Jak dobrać wydajność pompy głębinowej?

Twoje gospodarstwo domowe nie jest podłączone do miejskiego systemu, którego celem jest zaopatrywanie budynków w wodę? Nie masz możliwości podłączenia się do sieci wodociągowej? A może nie chcesz decydować się na podłączenie ze względu na wysokie koszty? Najlepszym rozwiązaniem będzie wykopanie studni głębinowej i wykorzystanie pompy głębinowej. Do czego dokładnie służą pompy głębinowe? Na co zwrócić uwagę, kupując urządzenia tego rodzaju?

Do czego służą pompy głębinowe?

Standardowe pompy głębinowe służą do zasilania w wodę różnego rodzaju miejsc, w tym domów, zakładów usługowych czy produkcyjnych, ogrodów, sadów, a nawet pól uprawnych. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się cichą pracę oraz możliwość pompownia wody na duże odległości i na sporą wysokość.
Pompy głębinowe składają się przede wszystkim z układu hydraulicznego oraz silnika. Wykonuje się je w całości z żeliwa lub stali nierdzewnej. Można znaleźć także pompy głębinowe, w których jedynie korpus produkuje się ze stali, a inne elementy z mosiądzu lub odpowiedniego tworzywa sztucznego.
W pompach głębinowych wykorzystuje się silnik olejowy, dzięki któremu urządzenie utrzymuje odpowiednie warunki związane z czerpaniem wody ze studni. Takie zasilanie gwarantuje także optymalną wydajność, nawet wtedy, gdy warstwa wodonośna obniży się lub dojdzie do spadku napięcia w okolicznej sieci.
Lustro wody w Twojej studni znajduje się poniżej 8 metrów głębokości? W takiej sytuacji pompa głębinowa będzie jedynym dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem.

Jak dobrać wydajność pompy głębinowej?

Na rynku można znaleźć pompy głębinowe różniące się między innymi wydajnością. Na przykład sklep Watermark oferuje pompy o wydajności od 45l/min do ponad 2000l/min. Parametr ten dobiera się, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na wodę danego budynku. Ważna będzie nie tylko liczba, ale i rodzaj punktów, przeznaczonych do poboru wody. Ponadto nie można ignorować także kwestii związanej z wymaganym ciśnieniem. Na przykład do podlewania ogrodu wystarczą pompy głębinowe o relatywnie małej wydajności, natomiast do domu o średniej wielkości takie, których wydajność wynosi od 1 do 3 m3/h.
Oprócz wydajności ważna jest także wysokość podnoszenia, którą określa się także jako wysokość ciśnienia. Najczęściej wartość tę podaje się w metrach słupa wody. To suma między innymi takich wielkości, jak odległości pomiędzy poziomem, na którym montuje się pompę a punktem poboru wody, który jest najdalej położony od urządzenia. Należy zatem wziąć pod uwagę nie tylko odległość, na jakiej znajduje się studnia, ale i poziom lustra wody w głębinowej studni oraz wysokość całego budynku. Zarówno nowoczesne pompy hydroforowe, jak i sprzęt niezbędny przy instalacjach wodociągowych można obecnie łatwo zamówić online. Dzięki temu kupisz najlepszy sprzęt do pompowania wody lub czerpania wody w przypadku studni wierconych. Znajdziesz tu asortyment na potrzeby gospodarstw zarówno domowych, jak i gospodarstw rolnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.