Budowa i remont

Drzwi aluminiowe do domu jednorodzinnego – dlaczego warto je zakupić?

Wśród najpopularniejszych drzwi do domów jednorodzinnych znajdują się te drewniane oraz PCV. Oprócz nich do wyboru są jednak też inne konstrukcje, na przykład drzwi aluminiowe. To atrakcyjna alternatywa dla popularnej stolarki drzwiowej – dlaczego warto postawić na aluminium?

Aluminium jest lekkim, odpornym metalem o szerokim zastosowaniu w budownictwie. Wykonuje się z niego również stolarkę okienną i drzwiową. Przeważnie drzwi aluminiowe kojarzone są z biurowcami czy halami produkcyjnymi, ale również można zakupić je do domu jednorodzinnego.

Solidne drzwi wejściowe – aluminium to strzał w dziesiątkę

Drzwi wykonane z blachy aluminiowej to doskonały wybór wszędzie tam, gdzie liczy się stabilność, wytrzymałość oraz trwałość na lata. Stolarka aluminiowa jest niepodatna na rdzewienie, dlatego nie niszczeje pod wpływem wystawienia na czynniki zewnętrzne. Nie wymaga również czasochłonnej i kosztownej konserwacji, co jest jej dużym plusem w porównaniu z drewnem.

Drzwi wejściowe z aluminium można zakupić w wariantach antywłamaniowych – także z najwyższą klasą ochrony przed włamaniami. To sprawdzony wybór dla osób, którym zależy na optymalnej ochronie siebie, bliskich i mienia.

Ciepło nie do pobicia – także w domach energooszczędnych i pasywnych

W poszukiwaniu ciepłych drzwi warto także zwrócić uwagę na konstrukcje aluminiowe – drzwi aluminiowe są z powodzeniem stosowane w domach energooszczędnych i w jeszcze bardziej wymagających domach pasywnych. Odpowiednie docieplenia powodują, że stolarka aluminiowa ma bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Dodatkowo, można dobrać do niej duże boczne i górne naświetla, które pozwalają na pasywne docieplanie budynków energią słoneczną.

Szeroka gama wzorów do wyboru – do każdego domu

Często drzwi aluminiowe kojarzone są z mało estetycznymi. Nic bardziej mylnego! Producenci oferują je w wielu wariantach do wyboru. Mogą być to drzwi o jednolitej kolorystyce, ale również mogą być wykończone okleinami przypominającymi naturalne drewno. Szeroka gama nowoczesnych i tradycyjnych wzorów drzwi aluminiowych powoduje, że można bez trudu dobrać je do każdego domu jednorodzinnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.