Budowa i remont

Jak działają węże ssawne?

Wąż ssący jest specyficznym rodzajem węża pożarniczego, który wykorzystywany jest przy pracach, gdzie wóz strażacki wykorzystuje próżnię do pobierania wody z przenośnego zbiornika na wodę. Dzięki wężom ssawnym wodę można pobierać ze zbiorników wodnych takich jak baseny czy stawy.

Jest to standardowe wyposażenie także w gospodarstwach domowych, gdzie jak najbardziej stosuje się nowoczesne węże ssawne najwyższej jakości.  Są stosowane zarówno w gaszeniach pożarów strukturalnych, jak i na różnych terenach. Węże ssawne produkowane są w różnych średnicach i typach połączeń, dzięki czemu każdy bez trudu dobierze dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Węże ssawne wykorzystywane w pożarnictwie i nie tylko

Węże ssawne współpracują z pompami zarówno do skutecznego usuwania zbędnych materiałów, takich jak szlam czy brudna woda, jak i przeznaczone są do transportu materiałów, takich jak piasek czy wióry drzewne. Węże ssące są używane pod ujemnym ciśnieniem do usuwania materiałów, podczas gdy węże ciśnieniowe działają pod nadciśnieniem do odprowadzania materiałów. Przeglądając oferty sklepów internetowych z powodzeniem znajdziesz węże, które wykonane są z różnych materiałów takich jak polichlorek winylu (PVC) i poliuretan (PU). Wąż jest następnie wzmacniany przez spiralę podtrzymującą biegnącą wzdłuż rury.

Popularnym rodzajem węża przemysłowego jest elastyczny wąż ciśnieniowy-ssący wykonany z PVC, który jednocześnie gwarantuje odpowiednią wydajność i dużą wytrzymałość podczas pracy. Takie połączenie cech jest jak najbardziej kluczowe dla wielu osób, które poszukują najlepszego rodzaju elementów. Uniwersalny wąż ssawny może transportować wodę, sprężone powietrze lub łagodne kwasy i zasady, w tym środki czyszczące. Ze względu na to, że PVC ma niski współczynnik tarcia, przepływ płynów jest bezproblemowy. Dzięki temu też wąż ssawny jest także o wiele bardziej wytrzymały.

Węże z poliuretanu

​​Poliuretan to kolejny popularny materiał, z którego wykonywane są dzisiaj dostępne węże ssawne i ciśnieniowe. Ze względu na to, że odznacza się bardzo dużą elastycznością i odpornością na ścieranie w porównaniu z PVC, bardzo chętnie jest wybierany przez profesjonalistów.. Jego naturalna elastyczność nie wymaga dodatków, aby zachować właściwości elastyczne. Dodatkowo węże z tego materiału mogą być stosowane w wyższych temperaturach niż węże PVC. Różnorodne węże dostępne w ofercie sklepów internetowych dla specjalistów to sprawdzone rozwiązania dla osób, które zastanawiają się nad najlepszymi i najwydajniejszymi opcjami, które poprawiają funkcjonowanie gospodarstwa domowego czy firmy.

Jeden komentarz do “Jak działają węże ssawne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.