Wnętrza

Jak wybrać brodzik prysznicowy?

Prysznic jest popularnym rozwiązaniem, znajdującym zastosowanie w wielu domach. Aby jednak był w pełni funkcjonalny, musi zostać uzupełniony o odpowiedni brodzik lub skonstruowany w specjalny sposób jako kabina wolnostojąca, wsparta na podłodze, w której bezpośrednio znajduje się odpływ. Ze względu na to, że pierwsze rozwiązanie wciąż jest znacznie bardziej popularne, przyjrzyjmy się, jak wybrać brodzik.

Z kabiną czy bez?

Pomimo że brodziki i kabiny prysznicowe ostatecznie idą ze sobą w parze, można je kupić zarówno razem, jak i oddzielnie. Pierwsze z tych rozwiązań jest wygodne i szybkie – pozwala od razu skompletować zestaw, który będzie gotowy do zamontowania. Z kolei drugie z nich pozostawia większą swobodę w wyborze między innymi dekoracji czy drobnych elementów wykończenia.

Niezależnie jednak od tego, czy kupujemy brodzik w parze z kabiną, czy bez, istnieje kilka jego ważnych cech, na które musimy zwrócić uwagę.

Wymiary brodzika

Jedna z pierwszych i najważniejszych cech brodzika to oczywiście jego wielkość. Jest ona uzależniona między innymi od możliwości aranżacji łazienki, ponieważ do niektórych pomieszczeń po prostu nie da się wstawić bardzo dużego prysznica. Wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wybrać z mniejszych modeli.

Nie zmieńcie to faktu, że w miarę możliwości powinniśmy wybierać jak największe wymiary brodzika. Dzięki temu cała przestrzeń prysznica będzie większa, a co za tym idzie – każda kąpiel będzie wygodniejsza. Na szczęście nawet do mniejszych łazienek daje się wybrać większe modele, choćby za sprawą odpowiednich kształtów.

Kształty brodzików

Nowoczesne brodziki prysznicowe mogą przybierać bardzo różne kształty, od prostokątnych, poprzez kwadratowe, aż do wielokątów i półokrągłych kształtów. Każdy z nich może zapewniać optymalne warunki do kąpieli, a jednocześnie dobrze wpasowywać się w wystrój łazienki.

Jeśli posiadamy wspomnianą, stosunkowo małą łazienkę, dobrym pomysłem może być wybór brodzika pięciokątnego, który ma ścięty jeden róg. Dzięki temu zapewnia optymalną ilość przestrzeni w środku, a jednocześnie pozostawia więcej miejsca na środku pomieszczenia. Będzie sprawdzał się świetnie, jeśli zależy nam na swobodnym poruszaniu po mniejszej przestrzeni.

Wysoki czy niski brodzik?

Ostatnie pytanie, na jakie warto sobie odpowiedzieć, to czy preferujemy wysoki, czy niski brodzik. Będzie to między innymi uzależnione od naszych upodobań, a także od tego, na jaki design całego pomieszczenia się zdecydujemy. W bardziej klasycznych wystrojach często spotykamy wyższe brodziki, również te wyposażone w miejsce do siedzenia, które mogą ułatwiać kąpiele na przykład osobom starszym. Z kolei w nowoczesnych łazienkach lepiej mogą prezentować się proste, płaskie brodziki, które są ciekawą alternatywą również dla wolnostojących kabin prysznicowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.