Ogród

Jak zadbać o trawnik jesienią? – Wysokiej jakości nawozy do trawy

Okres letni dla każdej rośliny jest czasem niezwykle ważnym. To właśnie wtedy następuje ich największy wzrost i rozwój, ale i przygotowanie się do zimy. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o trawę, czyli dla wielu z nas tak istotny element ogrodu. Zdrowa i piękna trawa potrafi być nietuzinkową ozdobą, nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich starań, żeby wspomóc ją jesienią. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się, jak i kiedy nawozić trawnik.

Zdrowy trawnik cieszy oko każdego właściciela. Charakteryzuje się on równością, żywym kolorem i brakiem chwastów. A jak pokazuje praktyka, żeby osiągnąć taki efekt, wcale nie potrzebujemy pomocy profesjonalnego ogrodnika. Wystarczą nam chęci, poświęcony temu czas, ale i jakościowe nawozy do trawy. Dzięki temu już podczas następnej wiosny będziemy mogli podziwiać wyniki naszej pracy…

Przygotowania do nawożenia trawników

Zanim zaczniemy się zastanawiać, czym nawozić trawnik, musimy odpowiednio go do tego przygotować. Zaraz po ostatnim koszeniu, kiedy rozpoczną się chłodniejsze dni, zajmijmy się grabieniem. Jest to niezwykle istotne, gdyż spośród zdrowych źdźbeł trawy usuniemy ich martwe i suche elementy, a także spadające z drzew liście. W innym przypadku zaczęłyby gnić pod śniegiem. Co więcej, dzięki temu do korzeni trawy, wraz z wodą, łatwiej przedostaną się środki odżywcze, które zawierają nawozy jesienne.

Co daje nawożenie trawnika?

Nawóz do trawy na wiosnę ma wiele zadań. Przede wszystkim odżywia roślinę, pozwala jej odpocząć po lecie, ale i umożliwia lepsze przygotowanie się do następnego sezonu. Poprzez to trawa szybciej się zagęści i nie pozwoli rozwinąć się niepożądanym chwastom. Co jednak ważne, nawóz do trawy długodziałający zbuduje jej odporność, dzięki czemu będzie sobie w stanie poradzić w zmieniających się warunkach pogodowych sezonu jesienno-zimowego.

Jak nawozić trawnik?

Nawożenie trawnika musi się odbywać w sposób przemyślany i równomierny. Zastosowanie zbyt dużej dawki może mieć odwrotny skutek do założonego, dlatego też ściśle trzymajmy się zaleceń producenta. Ponadto, wczesną wiosną możemy dodatkowo wspomóc jesienny nawóz do trawnika za sprawą aeratora. Urządzenie to zwiększy efektywność nawożenia. Pamiętajmy także o innych roślinach, do których również znajdziemy nawozy mineralne, jak np. azofoska w płynie. Wtedy to cały nasz ogród będzie prezentował się niezwykle pięknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.