Ogród

Jodła kaukaska w sprzedaży hurtowej choinek

Przygotowania do świąt zaczynają się zwykle dopiero w grudniu jednakże aby każdy miał możliwość urządzenia świąt idealnych niektórzy zaczynają już przygotowania latem. Tak też to wygląda w przypadku producentów i sprzedawców choinek.

Jakie drzewa nadają się na choinki?

Choinka to określenie dotyczące ozdobionego drzewa bożonarodzeniowego. Do tego celu wykorzystuje się reprezentantów szerokiej gamy gatunków drzew iglastych. Jak wiemy, idealna choinka świąteczna powinna mieć kształt stożka – zwężany ku górze. Jednakże większość gatunków ma za nic takie wytyczne i ich wygląd zdecydowanie odbiega od założonej formy. Dwa najbardziej popularne gatunki, które bez problemu uzyskują taki kształt to:

  • świerk kłujący;
  • jodła kaukaska.

Jodła kaukaska jako idealna choinka

Do tej pory w naszych rejonach najbardziej popularny był gatunek świerk kłujący, nadaje się on zdecydowanie do chłodniejszych pomieszczeń, gdyż gubi igły w cieple. Natomiast idealnym rozwiązaniem, jako żywa choinka okazała się jodła kaukaska. Bardzo duży procent sadzonek ma idealny kształt. Sama jodła po ścięciu praktycznie nie gubi igieł. Nawet po wyschnięciu opadają tylko nieliczne.

Popularność jodły kaukaskiej

Na Zachodzie Europy jodła kaukaska jako choinka zdobyła sobie uznanie właśnie dzięki tym właściwościom. Gęsto rosnące na gałązkach igły sprawiają, że drzewko wygląda bardzo dekoracyjnie. Trzymające się dobrze igliwie sprawia, że nie jest ona kłopotliwa w przypadku trzymania drzewka w pomieszczeniu przez wiele tygodni.

Choinka duża w mieście
pixabay.com

Czy warto włączyć do swojej oferty jodłę kaukaską

Z przeprowadzonego przez nas wywiadu okazuje się, że to drzewko jest poszukiwane coraz częściej. Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, aby święta miały bardziej tradycyjny charakter. Takim ogniwem łączącym jest właśnie żywa choinka, której zapach roznosi się po całym domu. Chociaż część osób, którzy byliby chętni mieć takie drzewko u siebie rezygnuje ze względu na perspektywę opadających igieł. Rozwiązaniem jest zaoferowanie im gatunku jodła kaukaska, która je gubi w minimalnej ilości.

Gdzie zamówić hurtowe ilości jodły kaukaskiej

Największym producentem w Europie jodły kaukaskiej jest Dania. Eksportuje ona kilka milionów drzewek choinkowych jodły kaukaskiej rocznie. Jednakże nie musimy sprowadzać aż z tego kraju. W Polsce coraz więcej jest zakładanych upraw tej jodły. Dobrej jakości drzewka dostaniemy na https://www.choinki.pl. Producent ten nie tylko oferuje najlepszej jakości choinki, ale też wspiera swoich kontrahentów w rozwoju iglastego biznesu.

Jodła kaukaska pochodzi z regionu bałkańskiego gdzie rosnąć w górzystych terenach osiąga monumentalną wysokość nawet do 30 metrów. Obecnie jest to popularne drzewo w praktycznie całej Europie. Zdobyło uznanie jako choinka już kilka dekad temu i jak na razie jest to najbardziej do tej pory polecane drzewo do dekorowania pomieszczań na Święta Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.