Ogród

Kiedy przygotować szklarnię do nowego sezonu?

Szklarnia to największa duma każdego zapalonego działkowicza. Dzięki niej możliwa jest całoroczna uprawa zdrowych i smacznych warzyw, aromatycznych ziół czy roślin egzotycznych. Jednak, aby dobrze spełniała ona swoją podstawową funkcję, to należy o nią odpowiednio dbać. Dowiedz się zatem, jak przygotować szklarnię do nadejścia kolejnego sezonu.

Przygotowanie szklarni na wiosnę – od czego zacząć?

Wraz z nadejściem jesieni, warto pomyśleć o przygotowaniu szklarni na kolejny sezon. I choć do wiosny jeszcze daleko, to jest to odpowiedni czas na dokładne oczyszczenie podłoża z resztek roślinnych oraz odkażenie gleby. Co więcej, po zakończeniu sezonu wiosennego zaleca się przeprowadzenie dezynfekcji szklarni przy użyciu specjalistycznych środków. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko pojawienia się grzybów chorobotwórczych, które mogłyby negatywnie wpływać na kondycję uprawianych roślin.

Jak prawidłowo przygotować szklarnię do nowego sezonu?

Jeśli chodzi o właściwy etap przygotowań szklarni na wiosnę, to powinien on rozpocząć się już pod koniec lutego. Wówczas to w pierwszej kolejności należy zająć się podłożem. Niezwykle istotne w tym przypadku jest spulchnianie i nawożenie gleby, przy użyciu profesjonalnych środków do pielęgnacji roślin. Najlepiej sprawdzą się tutaj oczywiście nawozy naturalne i ekologiczne. Początek marca to właściwy moment na przygotowanie rozsad – młodych roślin uzyskanych po wcześniejszym wysianiu nasion. Niezwykle korzystnym rozwiązaniem, wpływającym na plenność roślin uprawnych jest wymiana wierzchniej warstwy podłoża.

O czym zapewne już wiesz, światło jest niezbędnym czynnikiem wpływającym na prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Dlatego też przed nadejściem wiosny, warto dokładnie umyć wszystkie szyby szklarniowe – tym prostym sposobem do wnętrza dostanie się większa ilość światła!

Szklarnia ogrodowa – jaki model wybrać?

Planujesz zakup szklarni do swojego przydomowego ogrodu? Zastanawiasz się, który z dostępnych modeli sprawdzi się najlepiej? Obecnie dużą popularnością wśród miłośników ogrodnictwa cieszą się szklarnie poliwęglanowe wyposażone w otwierany dach. Przykładem takiej konstrukcji jest model Botanic Agrosfera Typu Chlebak. W porównaniu do tradycyjnych tuneli foliowych, szklarnie wykonane z poliwęglanu cechują się zdecydowanie większą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dodatkowo także wyróżniają się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi – dobrze trzymają ciepło, zabezpieczając jednocześnie rośliny przed promieniowaniem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.