Kiedy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?
Realizacja celu, jakim jest wymarzone mieszkanie jest już na etapie poszukiwań tego właściwego, spełniającego wszystkie oczekiwania? To może zająć trochę czasu. Zdarza się, że ilość ofert jest bardzo duża, ale wśród nich nie można znaleźć nic interesującego. Rynek wtórny ma to do siebie, że gotowe i zaaranżowane mieszkania często nie odpowiadają indywidualnym potrzebom. Rozwiązaniem jest rynek pierwotny, a więc mieszkanie od dewelopera.
Możliwość aranżacji sposobem na uzyskanie wymarzonego miejsca do życia
Niewątpliwą zaletą jest samodzielne wybranie materiałów wykończeniowych i wyposażenie wnętrza według własnego zamysłu. Choć w przypadku mieszkań z rynku wtórnego także jest to możliwe, to wymaga ogromnych nakładów finansowych i cierpliwości. O wiele łatwiej jest ułożyć piękną drewnianą podłogę czy egzotyczny kamień na ścianie w mieszkaniu w stanie deweloperskim, niż wymieniać je w mieszkaniu używanym. Wybierając ofertę dewelopera z Wrocławia można zainwestować również w mieszkanie „pod klucz”, czyli z podstawowym wyposażeniem wnętrza, wymagającym zakupienia wyłącznie mebli i dodatków.
A co z układem pomieszczeń?
Nie każde mieszkanie z rynku wtórnego można wewnątrz dowolnie modyfikować. W przypadku rynku deweloperskiego możliwe jest uzgodnienie szczegółów dotyczących wszystkich pomieszczeń. Architekt dodatkowo podsunie ciekawe i mniej kosztowne rozwiązania, które dopasowane będą do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu w dużej sypialni wydzielić można garderobę, a spiżarnię powiększyć o miejsce na urządzenie niewielkiej pralni.
Nowe jest lepsze
Kupując mieszkanie w inwestycji, która została dopiero zrealizowana to pewność, że wszystkie elementy są całkowicie nowe i posłużą bez awarii przez wiele lat. Związane jest to przede wszystkim z różnego rodzaju instalacjami, w tym elektryczną czy wodno-kanalizacyjną. W budynkach kilkunastu, a nawet kilkudziesięcioletnich ryzyko wystąpienia awarii jest zdecydowanie wyższe niż w mieszkaniach od dewelopera.