Budowa i remont

Kiedy warto skorzystać z wynajmu podnośników?

Prowadzenie własnej działalności wymaga zainwestowania w sprzęt, który pomoże pracować lepiej, szybciej i wydajniej. Nieodzownym wyposażeniem małych i dużych firm są różnego rodzaju podnośniki. Są one powszechnie wykorzystywane w budownictwie, branży usługowej i logistycznej. Przed ich zakupem warto jednak rozważyć bilans zysków i strat. W wielu przypadkach więcej korzyści przyniesie wynajem podnośników.

Komu opłaca się wynajem podnośników?

Podnośniki nie są najdroższymi maszynami budowlanymi na rynku, ale wciąż są relatywnie drogie. Zakup dobrej jakości urządzenia o wysokiej wartości użytkowej to nierzadko wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych. Firma, która szybko się rozwija, prędzej czy później musi rozważyć poniesienie tych kosztów.

Aby uniknąć utraty płynności lub wieloletnich zobowiązań finansowych wobec banku, a także zoptymalizować rozwój firmy, warto postawić na wynajem podnośników. Taki krok przyniesie największe zyski firmom, które:

  • dopiero rozpoczynają działalność i nie są w stanie właściwie określić, z jaką częstotliwością będą używane podnośniki;
  • znajdują się na etapie szybkiego rozwoju firmy i wolą inwestować swój kapitał w inne obszary;
  • nie prowadzą działalności związanej stricte z pracami na wysokościach, ale potrzebują podnośników do obsługi własnych obiektów, takich jak magazyny i hale produkcyjne;
  • podnośniki wykorzystują wyłącznie do nieregularnych, sporadycznych zleceń;
  • nie potrzebują podnośników przez cały rok, a jedynie do prac sezonowych.

W takich sytuacjach zakup nowych urządzeń będzie po prostu mniej korzystny niż wynajem podnośników. Na zwrot inwestycji trzeba będzie czekać zbyt długo, a być może taka inwestycja nie zwróci się wcale.

 

Wynajem podnośników – bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Podnosnik.

Podnośniki wykorzystywane są do prac specyficznych, w których maszyna awaryjna i zawodna może bezpośrednio przełożyć się na bezpieczeństwo pracowników. Szczególną uwagę warto więc zwracać na sprawność tych urządzeń.

Firma udostępniająca sprzęt na bieżąco kontroluje i serwisuje dostępne w jej ofercie podnośniki. Wynajem tych urządzeń pozwala więc na pozbycie się ogromu odpowiedzialności (i znacznej części kosztów!) związanych z konserwacją i naprawą urządzeń. Oprócz tego niskie koszty eksploatacji wcale nie oznaczają niskiej jakości urządzeń.

Wynajem podnośników daje też dużą swobodę wyboru maszyn w taki sposób, aby w jak największym stopniu dostosowane były do wymagań konkretnej pracy, a także specyfiki przestrzeni, w której będą używane.

Warto wziąć pod uwagę, że niekiedy mogą być potrzebne podnośniki elektryczne (prace wewnętrzne), a niekiedy podnośniki budowlane. Wynajem pozwoli nam korzystać z tej różnorodności bez ryzyka nietrafionej inwestycji lub – z powodu niskich środków przeznaczonych na zakup – nabycia urządzenia niskiej jakości.

Niezależnie od tego, czy będą to podnośniki osobowe, czy podnośniki towarowe – wynajem będzie zawsze dużo bezpieczniejszy. Nie wiąże się bowiem z ryzykiem popełnienia błędów wynikających z niedokładnej znajomości specyfiki tych maszyn czy zaniedbań związanych z konserwacją.

 

Korzystny wynajem podnośników? Zaufaj sprawdzonej firmie GIZO

Mnóstwo korzyści płynących z wyboru takiego rozwiązania nie oznacza, że można utracić czujność, decydując się wypożyczyć podnośniki. Wynajem w niesprawdzonej firmie może bowiem oznaczać częste awarie, przestoje, niedotrzymanie terminów zakończenia prac i wynikłe z tego szkody finansowe.

Warto więc zdecydować się na wynajem podnośników w firmie z dobrą pozycją na rynku i wieloletnim doświadczeniem – takiej jak GIZO. Bardzo szeroka oferta, duża dostępność sprzętu wiodących marek i profesjonalne podejście do klienta sprawiają, że z podnośników tej firmy korzysta wiele przedsiębiorstw z różnych branż. Są to zarówno niewielkie firmy, jak i potentaci tacy jak LOTOS, KGHM, Amazon czy Volvo. To dobry wybór także dla Twojej firmy!

Jeden komentarz do “Kiedy warto skorzystać z wynajmu podnośników?

  • Firma w której pracuje często wynajmuje podnośniki. Są czasami niezbędne, ale ułatwiają prace

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.