Wnętrza

Kominek w domu. Czy warto go zainstalować?

Kominek w domu bardzo często instalowany jest z uwagi na niezwykły urok jaki nadaje wnętrzom. Jest to niewątpliwie jego duża zaleta jednak warto pamiętać o jeszcze jednej istotnej funkcji – dodatkowego źródła ciepła!

Wkład kominkowy – przepis na wyjątkową atmosferę w domu!

Wiele osób montuje kominek w salonie by dodać mu wyjątkowego klimatu. Bezsprzecznie, uroczyste okazje lub codzienne chwile zyskują niepowtarzalną magię gdy towarzyszy im ogień w domowym kominku. Wystarczy wspomnieć o Świętach Bożego Narodzenia! Przepięknie udekorowana choinka, skarpety wypchane słodyczami i ogień w kominku to najpiękniejszy widok jaki można sobie wymarzyć w tym czasie. Kominek dodaje jednak uroku nie tylko od święta. Również chwile spędzane na co dzień takie jak gra w planszówki w gronie najbliższych czy lektura ulubionej książki nabierają wyjątkowego charakteru gdy towarzyszą im skaczące płomienie ognia, a za oknem pada śnieg.

Kominek w salonie często traktowany jest więc wyłącznie jak ozdoba. Służą temu także finezyjne zabudowy, które podnoszą prestiż salonu. Warto jednak pamiętać, że główną, podstawową funkcją kominków jest ogrzewanie.

Wkład kominkowy stanowiący dodatkowe źródło ogrzewania jest świetną alternatywą na wczesną jesień i późniejszą wiosnę.

Kominek – dlaczego warto go zainstalować?

Obecnie dostępna jest na rynku szeroka oferta kominków. Możemy wybierać spośród kominków wolnostojących, kominków narożnych czy kominków gazowych. Nietrudno też dostać biokominek wolnostojący, piec nazywany kozą czy kominek z płaszczem wodnym. Wszystkie nieco różnią się od siebie – nieraz kształtem, innym razem paliwem – jak w przypadku kominków tradycyjnych i gazowych.

Kominki gazowe są zazwyczaj łatwiejsze w utrzymaniu czystości niż tradycyjne. Prawidłowo użytkowane mogą służyć, podobnie jak one, wiele lat. Niezależnie od rodzaju paliwa wkłady kominkowe są przyjazne środowisku.

Drewno jest czystym, odnawialnym paliwem, które można produkować samodzielnie, bez uzależnienia od zewnętrznych dostawców ani martwienia się o kończące się złoża paliw kopalnych takich jak węgiel czy gaz. Ponadto, drzewa podczas swojego cyklu życia (oraz spalania) są neutralne dla środowiska pod względem emisyjności dwutlenku węgla. Na przykład takie: https://www.defrohome.pl/k,7,wklady-kominkowe-powietrzne.html.

Co więcej, producenci prześcigają się w konstruowaniu coraz to nowszych, ciekawszych, a także wydajniejszych i bardziej ekologicznych urządzeń. W związku z szeroką ofertą producentów kominki można kupić w dużej rozpiętości cenowej. Przy zakupie wkładu kominkowego nie warto jednak sugerować się tylko ceną. Niezwykle istotna jest jakość wykonania, odpowiedni dobór do wielkości pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.