Ogród

Lampy ogrodowe LED – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Lampy ogrodowe LED znacząco podniosą Twoje poczucie bezpieczeństwa i umożliwią Ci poruszanie się po ogrodzie nocą. Za ich sprawą stworzysz wyjątkowy klimat, a także zapewnisz sobie wygodę, doświetlając wejście do domu, bramę wjazdową i drzwi do garażu. Podpowiemy Ci dziś, na co zwrócić uwagę, wybierając lampy ogrodowe LED.

Lampy ogrodowe LED – estetyka i bezpieczeństwo 

Lampy zewnętrzne pełnią dwie funkcje. Przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo po zmroku. Odstraszają nieproszonych gości, a także zniechęcają do wizyt dzikie zwierzęta. Ponadto zapewniają wygodę podczas późnych powrotów. Nie bez znaczenia jest ich estetyczny aspekt. Dobrze dobrane oświetlenie, nadaje charakteru nocnemu krajobrazowi i podkreśla urok fasady domu. Dzięki niemu wydobędziesz z ciemności wybrane punkty i bawiąc się światłocieniem, zbudujesz atmosferę miejsca.

Na co zwrócić uwagę wybierając lampy ogrodowe LED? 

Zanim zaczniesz szukać lamp na swoją posesję, rozplanuj ich rozkład tak, aby uzyskać satysfakcjonujący efekt. Ogród w nocy może zachwycać podobnie jak w dzień. Wyodrębnij światłem najciekawsze elementy i baw się kontrastami. Małe punktowe lampy i reflektory doskonale sprawdzą się do podświetlenia drzew, krzewów i rabat. Tymczasem ścieżce nadasz kształt dzięki słupkom lub solarnym lampom najazdowym.

Natężenie światła 

Dopasuj natężenie światła do potrzeb miejsca, w którym chcesz zamontować lampy. Nastrojową atmosferę w ogrodzie stworzysz, wybierając mniejszą moc żarówki. Pamiętaj o tym, że wszystkie wejścia, schody, a także wjazd do domu powinny być oświetlone intensywniejszym światłem. Świetnie w tej roli sprawdzą się kinkiety lub panele natynkowe.

Czujnik ruchu 

Doskonałym rozwiązaniem jest wbudowany czujnik ruchu, który pozwoli Ci na kontrolowanie ilości zużywanej energii. Takie lampy sprawdzą się zwłaszcza przy wejściu do domu i garażu, zapewniając Ci wysoką wygodę użytkowania i oszczędność prądu.

Czujnik zmierzchu 

Lampy ogrodowe LED, dostępne w e-sklepie Havit Lighting, poza czujnikiem ruchu, mają także wbudowane czujniki zmierzchu. Oświetlenie wyposażone w to udogodnienie włącza się automatycznie wieczorem i gaśnie o świcie. Dzięki temu nie musisz pamiętać o włączeniu i wyłączeniu lamp.

Klasa szczelności 

Lampy ogrodowe LED, montowane są na zewnątrz, więc muszą być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Będą narażone na działanie deszczu, śniegu, wiatru i promieniowania UV. Dlatego zwróć uwagę na ich klasę szczelności, żeby zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa, a także wybrać sprzęt, który posłuży Ci przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.