Budowa i remont

Lazury i oleje do drewna Remmers

Artykuł sponsorowany.

Drewno z biegiem czasu może tracić swoje właściwości estetyczne oraz wytrzymałościowe. Tym bardziej jest to przyspieszony proces, im więcej niekorzystnych czynników zewnętrznych oddziałuje na nie w jednym czasie. Dlatego, też drewniane elementy jak taras, balustrada, ogrodzenie czy meble ogrodowe powinny być odpowiednio zabezpieczone przed zbyt szybkim zniszczeniem i pogorszeniem właściwości estetyczny. Tu do wyboru mamy wiele środków do ochrony i pielęgnacji drewna. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zabezpieczenia drewna, sprawdź koniecznie ten wpis.

Istnieje wiele dedykowanych produktów do różnych rodzajów drewna, które pozwalają zabezpieczyć je na oddziaływanie różnych warunków. Do najbardziej popularnych możemy zaliczyć lazury, impregnaty, woski, oleje, olejowoski, farby, lakiery i bejce. W zależności od rodzaju drewna, jego przeznaczenia i miejsca, w którym się znajduje, będziemy mogli wybrać dedykowany środek, który najlepiej sprawdzi się w wybranym przypadku. W tym miejscu jednak bardzo ważny jest nie tylko sam rodzaj produktu do ochrony drewna, ale również jego skład, który w głównej mierze odpowiada o faktyczną ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W tej samej kategorii produktów bez większego problemu możemy spotkać produkty z podobnymi oznaczeniami, dotyczącymi długości i jakości ochrony, jednak będą one w skrajnych zakresach cenowych. Dlatego warto mieć na uwadze, że oznaczenia etykiet na produktach nie zawsze są ich realnymi właściwościami, a częściej pełnią funkcję marketingową, która ma przyciągnąć uwagę potencjalnego nabywcy.

Jak wybrać olej czy lazurę do ochrony drewna na zewnątrz budynku?

Wybór produktu bardzo dobrze jest rozpocząć nie od jego kategorii, a od producenta. Dzięki temu możemy określić, czy będzie to jeden z popularniejszych środków do ochrony drewna, jaki spotkamy w wielu marketach budowlanych, czy raczej środek klasy premium, który jest dostępny w specjalistycznych sklepach branżowych jak MBK Sklep w Szczecinie.
Główną różnicą między tanimi produktami do ochrony drewna i markami premium, jest oczywiście realna trwałość ochrony, jaką są w stanie zapewnić. Tu warto kierować się wyborem specjalistów pracujących w branży, który muszą dać gwarancję na trwałość i jakość swojej pracy z wykorzystaniem produktów ochronnych. Jeśli wiemy, z jakich produktów i marek korzystają firmy komercyjne, możemy mieć większą pewność, że produkt ten jest sprawdzony i faktycznie zapewni nam ochronę

HK-Lasur – lazura 3w1 do drewna od Remmers

HK-Lasur firmy Remmers to lazura do drewna, która w swoim składzie zawiera również bazę podkładową i impregnat, dzięki czemu już przy nakładaniu jednej warstwy możemy odpowiednio zabezpieczyć drewnianą powierzchnię. Lazura Remmers 3w1 dzięki wchłanianiu w głębsze warstwy drewna nadaje się zarówno do elementów stabilnych, jak i niestabilnych wymiarowo. HK-Lasur w przeciwieństwie do innych preparatów ochronnych tworzy elastyczną i odporną na uszkodzenia warstwę ochronną, która pracuje razem z drewnem. Dzięki temu zabezpiecza je przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, wilgocią, ciepłem i zimnem, pleśnią, grzybami, czy żerowaniem os. Jeśli więc chcemy kompleksowo zabezpieczyć drewnianą elewację budynku, drewniane elementy płotu, to HK-Lasur od Remmers będzie bardzo dobrym wyborem.

Olej do drewna Pflege-Öl od Remmers

Jeśli mowa o produktach do drewna od firmy Remmers, to nie możemy przejść obojętnie obok topowego oleju do drewna Pflege-Öl, który jest niezwykle chętnie wybierany przez osoby szukające trwałej, estetycznej i łatwej w nakładaniu powłoki ochronnej do drewna. Olej Pflege-Öl od Remmers to produkt na bazie wysokiej jakości składników, w tym oleju lnianego, który z powodzeniem możemy stosować na takich gatunkach drewna jak dąb, modrzew, daglezja, iroki, bagkirai czy drewno tekowe. Decydując się na zakup oleju do drewna Pflege-Öl, otrzymujemy produkt, który nie tylko zabezpiecza nam drewno, ogranicza wchłanianie wilgoci z zewnątrz, ale również nadaje estetycznego wyglądu. Zawartość oleju lnianego w składzie produktu nadaje wykończonej powierzchni, delikatnie satynowego wykończenia.

Jeśli szukasz specjalistycznych produktów do ochrony i pielęgnacji drewna, sprawdź koniecznie stronę internetową www.mbksklep.pl, gdzie znajdziesz wiele dedykowanych rozwiązań od takich producentów jak Remmers, Koopmans czy Osmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.