Rodzina

Lista najlepszych filmów romantycznych

Poniżej przedstawiamy listę najpiękniejszych, najbardziej wzruszających filmów romantycznych, które na długo pozostaną w pamięci. Niektóre z nich są arcydziełami sztuki filmowej, uznane i nagrodzone na tle światowej kinematografii.

Duma i uprzedzenie (2005)

Na podstawie powieści Jane Austen o tej samej nazwie wielokrotnie próbowano stworzyć udane adaptacje filmowe. Dopiero Joe Wright doskonale oddał nam naturę tej historii. Jest romantycznie i dziewczęco – poznajemy wspaniałą, główną bohaterkę, w którą wcieliła się eteryczna Keira Knightley. Film pokazuje walkę z konwenansami i problemy, z jakimi muszą zmagać się młode panny na wydaniu. W tle filmu możemy podziwiać środowisko XIX-wiecznej Anglii. Miłośniczki Jane Austen z pewnością znajdą w filmie same pozytywne aspekty.

Titanic (1997)

Nie moglibyśmy go pominąć! Jedenaście nominacji do Oscara, przepiękna Kate Winslet i Leonardo di Caprio udowadniają, że są najlepszą, filmową parą. Co ciekawe, to nie będzie ich ostatni wspólny film! Jeśli jesteście ciekawi, jak zagrają wspólnie dwadzieścia lat później, obejrzyjcie Revolutionary Road z 2008.

A teraz jeszcze ciekawostka! Jeśli chcecie zobaczyć Titanica, wcale nie musicie pędzić do kina. Wrocław ma jeden do pokazania, przy ulicy Kiełczowskiej.

Sprawdź też najnowszy repertuar kina z Wrocławia OH-Kino.

Moulin Rouge (2001)

Film, który jest jednocześnie musicalem musi zobaczyć każdy, kto w sercu ciągle pragnie zamieszkać w Paryżu i żyć wyłącznie z tego, co namaluje, wyśpiewa lub napisze. Życie cyganerii w latach dwudziestych nie było proste, ale za to jak wspaniale i barwnie przedstawił to Baz Luhrmann. Oglądając, czujemy się jak na prawdziwym spektaklu i obserwujemy wątki, które sprawnie przeplatają się ze sobą: tragiczne, miłosne, a czasami zabawne do łez.

Planeta singli (wszystkie części: 2016, 2018)

To prawdziwa, polska komedia romantyczna, która odniosła kasowy sukces. A wszystko dzięki uroczej Agnieszce Więdłosze i męskiemu Maciejowi Stuhrowi. Oni, jako para na planie filmowym to gwarantowany sukces. Życiowa historia miłosna z elementami absurdu bawi i wzrusza nas do łez, a teraz możemy cieszyć się nimi w drugiej części. Repertuar kin we Wrocławiu aktualnie ma w swojej przedpremierze ten film, specjalnie dla fanów miłosnych perypetii.

Pretty Woman (1990)

Jak tylko widzimy ten tytuł, już gdzieś z tyłu głowy słyszymy utwór pretty woman, oh, pretty woman… Ale to wszystko dzięki tej komedii! Scenariusz jak z bajki o kopciuszku: milioner zakochuje się w mającej kłopoty finansowe pani do towarzystwa, w której postać wcieliła się sama Julia Roberts! Obserwujemy ich wspólne perypetie z zaciekawieniem i uwagą. Cóż, to film, którego nie wypada znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.