Budowa i remont

Mieszkania w szeregówce jako kompromis pomiędzy domem a blokiem

W obecnych czasach coraz bardziej popularne stają się mieszkania w szeregówce. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi zaletami takiego rozwiązania.

Powierzchnia

Wśród głównych zalet wyboru szeregówki można w szczególności wymienić jej powierzchnię. Jest ona zdecydowanie większa niż w blokach i nieco mniejsza niż w domach wolnostojących. Wiele osób decyduje się na zmianę mieszkania właśnie ze względu na zbyt małą powierzchnię i bardzo częstym wyborem jest lokal w zabudowie szeregowej. Budowane w obecnych czasach mieszkania nie są aż tak przestronne, jak domy wolnostojące, które jednak wymagają posiadania większej działki. Dlatego idealnym kompromisem w tym przypadku będzie zdecydowanie się na mieszkanie w szeregówce.

Prywatność

Kolejnym powodem, dla którego można zdecydować się na mieszkanie w szeregówce, jest prywatność. Prywatność w tym miejscu na pewno jest dużo bardziej zachowana niż w mieszkaniach w bloku, jednak nieco mniej niż w domach wolnostojących. Dlatego wybór szeregówki będzie rozsądnym kompromisem w tym przypadku. W domach szeregowych mniej słychać dźwięki dochodzące z zewnątrz, a także dźwięki wydawane przez sąsiadów, ponieważ z sąsiadami łączą jedynie boczne ściany budynku. Natomiast w mieszkaniach sąsiedzi są z każdej strony, również z dołu i z góry w wielu przypadkach.

Własny ogródek

Bardzo dużym atutem zakupu mieszkania w szeregówce z całą pewnością jest posiadanie własnego ogródka. Istnieje tam możliwość zasiania trawnika oraz zasadzenia roślin ozdobnych, a nawet niektórych roślin i warzyw. W większości mieszkań własne ogródki raczej nie są dostępne. Natomiast w domach wymagana jest dużo większa powierzchnia działki, na co nie każdy może się zdecydować.

Lokalizacja

Wśród głównych zalet mieszkań w szeregówce można również wymienić niezwykle korzystną lokalizację. Bardzo często deweloperzy wybierają tereny na obrzeżach miast, które są dobrze skomunikowane. Jednak są również ulokowane w nieco większej odległości od największego natężenia ruchu. Mieszkania szeregowe są zlokalizowane w czystym otoczeniu i bardzo często wśród terenów zielonych, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku rodzin z dziećmi.

Standard otoczenia

Mieszkania szeregowe tworzone są w otoczeniu o bardzo wysokim standardzie. Segmenty są kompleksem budynków, dlatego mają podobny do siebie wygląd. Natomiast budynki wolnostojące często powstają pojedynczo i różnią się między sobą wyglądem. Warto zdecydować się na wybór lokalu szeregowego, który będzie się korzystnie prezentował, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Bardzo dobrym pomysłem będzie sprawdzenie oferty firmy Modern Homes, którą można znaleźć na stronie internetowej modernhomes.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.