Budowa i remont

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Krakowie – czy opłaca się kupić?

Stan deweloperski to opcja najchętniej wybierana przez osoby zainteresowane kupnem nowego mieszkania w Krakowie. Stolica Małopolski to pod wieloma względami bardzo atrakcyjny rynek, dlatego zakup tu nieruchomości od dewelopera to świetna lokata kapitału.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – co to znaczy?

Mieszkanie w stanie deweloperskim to lokum, w którym zostały wykonane podstawowe prace wykończeniowe takie jak: podłączenie wszystkich instalacji, wykonanie posadzek, położenie tynku na ścianach i suficie, a także wstawienie drzwi zewnętrznych i okien wraz z parapetami. Eksperci z firmy Ekopark przypominają jednak o tym, że dokładny zakres prac zależy od dewelopera i konkretnej oferty. Niemniej mieszkanie w stanie deweloperskim jest przygotowane do wykonania kolejnych prac wykończeniowych. W Krakowie mieszkania na sprzedaż w stanie deweloperskim zwanym też surowym to lokale zróżnicowane m.in. pod względem metrażu oraz lokalizacji.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – największe atuty

 Główną zaletą mieszkań w stanie deweloperskim jest swoboda decyzji dotyczących wykończenia. Właściciel sam wybiera wszystkie materiały oraz we własnym zakresie szuka ekipy remontowej i biura projektowego. Ma zatem bardzo duży wpływ na efekt końcowy – zwłaszcza jeśli wie, czego dokładnie oczekuje. Jeżeli ktoś potrafi wykonać samodzielnie niektóre prace, np. malowanie lub układanie paneli, może naprawdę sporo zaoszczędzić. Warto przy tej okazji dodać, że deweloperzy jeszcze na etapie realizacji inwestycji na ogół dają klientom możliwość zgłaszania zmian w układzie pomieszczeń, przez co lokal jest lepiej dopasowany do indywidualnych preferencji.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – o czym pamiętać?

 Kupując w Krakowie mieszkanie w stanie deweloperskim, trzeba brać poprawkę na drugą stronę medalu. Remonty mają to do siebie, że zwykle nie kończą się w planowanym terminie. Często też pojawiają się nieprzewidziane wydatki. Konieczne jest także załatwianie wszystkich związanych z nim spraw w swoim zakresie, co bywa uciążliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.