Budowa i remont

Mieszkanie w stanie deweloperskim w Lublinie – czy warto?

Zakup nowego mieszkania w Lublinie jest z wielu powodów bardzo dobrą lokatą pieniędzy. Miasto rozwija się w dynamicznym tempie i przyciąga coraz więcej inwestorów, stanowi również ważny ośrodek akademicki i kulturalny w regionie.

Stan deweloperski – co to oznacza w praktyce?

Zdecydowana większość osób planujących zakup nowego mieszkania w stolicy województwa lubelskiego wybiera opcję w postaci stanu deweloperskiego. Zdaniem ekspertów z firmy Orion jest to świetne rozwiązanie mające wiele zalet. Podkreślają oni jednak, aby dokładnie zapoznać się z warunkami proponowanymi przez dewelopera, ponieważ w każdym przypadku „stan deweloperski” oznacza coś innego. Omawiane pojęcie nie ma definicji w polskim prawie, w związku z czym jest różnie interpretowane przez poszczególnych deweloperów. Niemniej przyjmuje się, że mieszkanie w stanie deweloperskim to takie mieszkanie, gdzie wykonane zostały podstawowe prace wykończeniowe, a więc m.in. położone zostały tynki na ścianach i zrobione posadzki, zamontowane okna z parapetami, wstawione drzwi zewnętrzne i rozprowadzone instalacje.

Mieszkanie w stanie deweloperskim – dlaczego to się opłaca?

Wybór standardu wykończenia ma bardzo ważne znaczenie przy wyborze mieszkania. Sprzedaż Lublin prowadzona przez deweloperów obejmuje lokale o różnym metrażu i w rozmaitych lokalizacjach, jednak bez względu na te czynniki korzyści płynące z zakupu mieszkania w stanie deweloperskim są zawsze takie same. Przede wszystkim właściciel ma pełną dowolność, jeśli chodzi o wykończenie. Sam wybiera materiały i ma pełną kontrolę nad tym, jak lokal będzie się prezentował po zakończeniu wszystkich prac. Urządza go adekwatnie do własnych potrzeb i może wynająć fachowców, którym w pełni ufa. Warto także nadmienić, że ogromnym atutem mieszkań w stanie deweloperskim jest opcja polegająca na modyfikacji projektu jeszcze na etapie budowy. Dzięki temu lokal w większym stopniu może sprostać konkretnym wymogom. Poza tym takie mieszkania są z reguły tańsze niż nieruchomości wykończone pod klucz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.