Wnętrza

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzacji do domu i mieszkania?

Na zakup klimatyzacji decyduje się coraz większe grono konsumentów. Nie jest to nic zaskakujące, zważając na fakt, że w ostatnim czasie w ciągu lata, mierzymy się z coraz większą falą upałów. Klimatyzacja pozwala na uzyskanie i utrzymanie komfortowej temperatury, dzięki czemu praca i codzienne obowiązki mogą być wykonywane bez dodatkowych utrudnień. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji i jak sprawić, by cieszyć się jej użytkowaniem przez długi czas!

Wybór klimatyzatora – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto zastanowić się nad typem klimatyzatora. Istnieją dwa typy cieszące się zdecydowanie największą popularnością. Są to klimatyzatory przenośne oraz typu split. Zaletą tych pierwszych jest fakt, że nie zajmują wiele miejsca i można przenieść je w dowolnym momencie do innego pomieszczenia. To zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie w mieszkaniach i niewielkich domkach jednorodzinnych. Klimatyzatory typu split składają się natomiast z jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej, która odpowiada za odprowadzanie nagrzanego powietrzna. Jest to zwykle wybór droższy, aczkolwiek zdecydowanie cichszy i wydajniejszy. Sprawdzi się lepiej w przypadku większych powierzchni.

Co jeszcze ma znaczenie przy zakupie klimatyzacji?

Kolejną kwestią, której nie można pominąć, jest moc chłodnicza klimatyzacji. To w końcu od niej będzie zależeć skuteczność działania wybranego sprzętu. Jeśli wybierzemy urządzenie o zbyt małej mocy, to po prostu nie spełni ono swojego zadania, a pieniądze zostaną wydane na marne. Moc urządzenia można obliczyć, wykorzystując specjalne dedykowane do tego aplikacje i programy, które zwykle posiadają wszystkie sklepy i producenci zajmujący się dystrybucją tego sprzętu. Obliczeń można dokonać również samodzielnie, mnożąc powierzchnię pomieszczenia (w m²) przez 100, co da nam wynik w watach.

Montaż również ma znaczenie!

Wydawać by się mogło, że montaż klimatyzacji nie jest zadaniem skomplikowanym. Wszystko zależy przede wszystkim od wiedzy i umiejętności osoby wykonującej instalację, jednak nawet doświadczone osoby mogą natrafić na jakieś problemy. Jeśli interesuje Cię montaż klimatyzacji w Katowicach, lub innymi Śląskim mieście, dobrym wyborem będzie kontakt z firmą Airclean. Montażem klimatyzacji na Śląsku i w okolicach zajmujemy się od 2008 roku. W naszym zespole zatrudnieni są doświadczeni instalatorzy, którzy zadbają o wysoką jakość montażu i regularnych przeglądów instalacji. Dzięki temu klimatyzacja będzie działać z najwyższą wydajnością przez wiele lat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.