Budowa i remont

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Zastanawiasz się, czy istnieje ekologiczna metoda czyszczenia, która nie wymaga używania środków chemicznych? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jest nią czyszczenie suchym lodem. Jest to technologia, którą wykorzystuje się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, również tych delikatnych. Ta metoda umożliwia również dotarcie nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc. Na czym polega? Dowiedz się!

Jakie jest zastosowanie metody czyszczenia suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem to nowoczesna metoda, która jest wykorzystywana głównie do czyszczenia maszyn, ale warto wiedzieć, że świetnie się sprawdza, jeśli chodzi o:

  • czyszczenie linii produkcyjnych;
  • usuwanie graffiti lub farb;
  • czyszczenie robotów spawalniczych;
  • czyszczenie urządzeń drukarskich;
  • usuwanie skutków pożarów i zalań;
  • czyszczenie elewacji;
  • usuwanie grzybów, bakterii i pleśni.

Jak przebiega czyszczenie suchym lodem?

Jedną z najbezpieczniejszych metod czyszczenia powierzchni jest właśnie czyszczenie suchym lodem, co wynika z tego, że działa jedynie powierzchniowo – nie ma działania ściernego. By możliwe było usuwanie brudu z nawierzchni za pomocą czyszczenia suchym lodem, to niezbędny jest specjalny granulat suchego lodu oraz odpowiednie narzędzia. Wspomniane urządzenie jest dość drogie, dlatego dysponują nim jedynie najlepsze firmy takie jak Eco-Para, zlokalizowana w Poznaniu. Zasada działania tej technologii jest banalnie prosta, bowiem polega na wsypaniu granulków suchego lodu do bębna, te następnie trafiają do węża, podłącza się kompresor i w ten sposób suchy lód pod ciśnieniem usuwa powstałe zabrudzenia.

Zalety technologii czyszczenia suchym lodem

Metodę czyszczenia suchym lodem wykorzystuje się na szeroką skalę, co wynika z tego, że daje mnóstwo korzyści! Przede wszystkim warto wspomnieć o tym, że umożliwia redukcję postojów. Aby wyczyścić urządzenia, nie trzeba ich już demontować, ani przenosić. To bardzo duży plus, ponieważ dzięki temu możemy zachować ciągłość produkcji! Do zalet wspomnianej technologii zaliczamy również to, że suchy lód jest nieabrazyjny, więc nie musimy obawiać się, że wrażliwe części maszyn zostaną uszkodzone.

Wśród pozytywnych aspektów czyszczenia suchym lodem należy wymienić to, że jest to technologia przyjazna środowisku. Suchy lód ma właściwości, które są neutralne dla środowiska, więc nie musimy obawiać się, że w ten sposób będziemy wprowadzali jakąś chemię do natury. Nie stanowi również żadnego niebezpieczeństwa dla pracowników, tak jak to bywa w przypadku szkodliwych chemicznych środków czyszczących.

Jeden komentarz do “Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.