Budowa i remont

Naprawa przecieków gumą w płynie

Przeciekający dach jest problemem, którego nie należy bagatelizować. Nawet drobny przeciek może spowodować olbrzymie szkody. Wówczas wewnątrz budynku może pojawić się grzyb. Jednak, zamiast czekać, aż z sufitu zacznie nam kapać na głowę lub faktycznie pojawi się pleśń, warto zacząć zwyczajnie kontrolować stan naszego dachu, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

W jaki sposób zlokalizować przeciek na dachu?

Przyczyny powstawania przecieków na dachu mogą być różne, począwszy od złego montażu elementów dachu, po zużycie poprzednich warstw izolacyjnych. Dach posiada pewne newralgiczne miejsca, które są wyjątkowo bardzo narażone na powstawanie przecieków, przykładowo okolice komina, okien dachowych, czy kratek wentylacyjnych. Stan pokrycia dachowego można monitorować samodzielnie z poziomu dachu, obserwując wyżej wymienione miejsca, bądź z poziomu strychu, o ile mamy do niego dostęp. Jeśli zauważymy wilgoć, najlepiej jest działać szybko i w tym może pomóc guma w płynie.

Jak naprawić przeciek za pomocą płynnej gumy?

Guma w płynie to materiał hydroizolacyjny, który dzięki swoim właściwościom dokładnie wypełnia wszelkie szczeliny, tworząc jednolitą powłokę ochronną na powierzchni dachu. Substancja jest odporna na wahania temperatur, promienie słoneczne, a przy tym jest w pełni ekologiczna, bo nie zawiera szkodliwych substancji. Gumę w płynie można aplikować samodzielnie za pomocą pędzla. W przypadku newralgicznych miejsc warto dodatkowo wzmocnić izolację geowłókniną, co zwiększa trwałość wykonanej powłoki ochronnej.

Podczas aplikacji produktu można również skorzystać z metody natryskowej, wykonywanej na zimno. Preparat jest wówczas nakładany za pomocą specjalnego agregatu przez wykwalifikowanego pracownika.

Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto więc regularnie monitorować stan dachu i w razie potrzeby na bieżąco naprawiać usterki. Można to zrobić samemu w łatwy i szybki sposób. Guma w płynie to dobry wybór zarówno użyta w celu naprawy przeciekającego dachu, jak i samodzielnej hydroizolacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.