Budowa i remont

Ocieplanie dachu – izolacja wełną mineralną. Zobacz, jak skutecznie ocieplić poddasze

Ocieplanie dachu wełną to izolacja od zimna, upału, wilgoci, hałasu, ognia. Mieszkaj komfortowo dzięki ociepleniu poddasza wełną mineralną. Sprawdź rodzaje materiałów izolacyjnych.

Układanie izolacji cieplnej nie wymaga fachowej wiedzy. Z łatwością zrobisz to sam – wystarczy, że zapamiętasz podstawowe zasady i użyjesz sprawdzonych materiałów. W krótkim czasie zyskasz profesjonalne ocieplenie dachu, które pełni kilka dodatkowych funkcji oprócz tej postawowej, termoizolacyjnej.

Ocieplenie poddasza to niższe rachunki za ogrzewanie i klimatyzację

Izolacja dachu zapewnia nie tylko ciepło zimą. Również latem przynosi profity. Na poddaszu zwykle jest gorąco i duszno podczas upałów, ale wełna skutecznie obniża temperaturę sprawiając, że nie musisz włączać klimatyzacji. W ten sposób oszczędzasz na płatnościach zarówno za ogrzewanie, jak i prąd, co w ostatnich miesiącach jest szczególnie ważne.

Wełna szklana do ocieplania dachu – lekki i elastyczny materiał

Sprężystą wełnę umieścisz w każdym dachowym zakątku. Szczelnie wypełnisz całą przestrzeń, nie dopuszczając do powstania mostków termicznych. Wystarczy, że położysz ją dwuwarstwowo – grubość izolacji powinna liczyć powyżej 30 cm.

Elastyczność to podstawowa zaleta, dzięki której wełna przewyższa styropian. Sztywne kawałki nie dają się tak łatwo modyfikować i zwiększają ryzyko powstania szpar, przez które ucieknie ciepłe powietrze.

Prace ociepleniowe z wełną posuwają się szybko, zwłaszcza jeśli używasz mat bez sznurkowania, takich jak Isover Super Mata. To znacznie skraca czas i wystarczy jeden dzień, żeby cieszyć się porządnie wykonaną izolacją poddasza.

Wełna mineralna – prosty montaż w przegrodach

Żeby wełna spełniła swoją funkcję, trzeba odpowiednio urządzić przegrody. Wykonuje sie je z folii paroizolacyjnej i wiatroizolacji. Do tego celu możesz wykorzystać membranę dachową, zakładaną podczas prac budowlanych. Odpowiednią wentylację zapewnia szczelina, zapobiegająca gromadzeniu się pary wodnej. Wełna mineralna jest paroprzepuszczalna, dzięki czemu również chroni przed osadzaniem się wilgoci, zapewniając w domu suche środowisko i zdrowy mikroklimat bez grzybów i pleśni.

Izolacja przeciwpożarowa – wełna się nie pali

W przeciwieństwie do pianki poliuretanowej czasem używanej do ocieplania, wełna mineralna stanowi bardzo dobre zabezpieczenie przed pożarem. Pod wpływem wysokiej temperatury i płomieni stopią się lepiszcza użyte do jej produkcji, ale to wszystko. Ogień nie rozejdzie się po pomieszczeniach, dzięki czemu zminimalizujesz straty wskutek wypadku. Prawidłowa izolacja każdej połaci zwiększa Twoje bezpieczeństwo i komfort życia.

Ocieplenie poddasza wełną to również osłona akustyczna

Materiał izolacyjny wyeliminuje hałas docierający z ulicy. Wygłuszy dach, dzięki czemu nic już nie zakłóci Twojego spokoju. Tym sposobem możesz wyciszyć cały dom – wystarczy, że do ścian i podłóg wybierzesz wełnę skalną, która ma większą gęstość niż szklana. Wszystkie odgłosy przycichną, a jeśli za ścianą masz sąsiadów – przestaniesz ich słyszeć.

Ocieplenie dachu – instrukcja, dzięki której samodzielnie wykonasz izolację

Nie ma znaczenia, czy chcesz ocieplić dach skośny, czy płaski. W obu przypadkach znajdziesz wełny szklane przeznaczone do konkretnego rodzaju. Sprawdź Isover Super Matę Plus PRO i Isover Deskę Dachową – materiały izolacyjne o najniższych współczynnikach przenikania ciepła (lambda) wśród mat szklanych. Dla tych modeli wynoszą one odpowiednio tylko 0,032 W/m*K i 0,033 W/m*K. Masz gwarancję, że zimą zatrzymają ciepło wewnątrz domu, a latem zabezpieczą poddasze przed wdzierającym się upałem.

Koszt ocieplenia dachu zwróci Ci się już po kilku latach – to wyliczenie bazuje jednak tylko na podstawie rachunków ogrzewania. Warto w tym miejscu pamiętać o braku wilgoci, ochronie przeciwpożarowej i akustycznej, które gwarantuje Ci izolacja wełną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.