Budowa i remont

Odpływ liniowy boczny – rozwiązanie dla małej łazienki

Projektując łazienkę musimy nie tylko wybrać między wanna a prysznicem, ale także zdecydować się na odpowiedni odpływ. O ile w przypadku prysznica z brodzikiem stawa jest prosta i zrobimy go bez dodatkowych kosztów, w niewielkich łazienkach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie odpływ liniowy wykonany ze stali nierdzewnej. Odpływy liniowe pozwalają na dokonanie eksperymentów w aranżacji łazienki i zastosowanie nietypowych rozwiązań. Dlaczego warto wykonać w łazience odpływ liniowy boczny?

Odpływ liniowy – ekonomiczne rozwiązanie

Odpływ liniowy to nie tylko rozwiązanie wygodne, ale także wyjątkowo estetyczne. Najczęściej materiałem, z jakiego jest wykonany jest stal nierdzewna AISI, charakteryzująca się bardzo dużą odpornością na korozję. Zaletą odpływu jest nie tylko estetyczny wygląd, ale także łatwe jego czyszczenie i usuwanie nieczystości. Ze względu na materiał wykonania odpływ liniowy posiada dużą trwałość i może, przy odpowiedniej pielęgnacji, służyć skutecznie przez wiele lat. Mimo niewielkich wymiarów dostępne są bardzo zróżnicowane modele, pozwalające na dopasowanie odpływu niemal do każdej aranżacji łazienki.

Odpływ liniowy boczny – na jakie parametry zwrócić uwagę

Kupując produkty odprowadzające wodę spod prysznica powinniśmy w pierwszym rzędzie zwrócić uwagę na materiał wykonania. Ważny będzie także rodzaj i wzór kratki – to ona jest widoczną częścią elementu i powinna być odpowiednio dobrana do wyglądu łazienki, by wyróżniać się wśród płytek. Odpływ liniowy boczny musi posiadać łatwo dostępny syfon. Bardzo ważne będą tez wymiary – zarówno długość, jak i wysokość całkowita, tak by bez problemu zmieścił się on między płytki. Obserwując szybkość spływania wody otrzymasz wiarygodną informację na temat tego, czy wymiary zostały odpowiednio dobrane i odpływ wykorzystuje maksimum swojej przepustowości.

Odpływy liniowe – jak zamontować

Jeśli zdecydujemy się na odpływ liniowy boczny, powinniśmy podjąć decyzję o jego zakupie już na etapie projektowania domu lub przed przeprowadzeniem generalnego remontu łazienki. Konieczne jest wykonanie podłogi o odpowiedniej grubości, by zmieścił się tam bez problemu kanał prysznicowy oraz syfon. Posadzka powinna być nie tylko odpowiednio gruba, ale także położona na tym samym poziomie, co reszta podłóg w domu. Musi być także odpowiednio pochylona pod niewielkim kątem, umożliwiając swobodne spływanie wody do odpływu. Jeśli montujemy odpływ samodzielnie, powinniśmy zapoznać się z zaleceniami producenta i instrukcją montażu – tylko wówczas możemy być pewni, iż będzie działał on prawidłowo.

Jasna łazienka w której jest zamontowany odpływ liniowy boczny

Jeden komentarz do “Odpływ liniowy boczny – rozwiązanie dla małej łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.