Ogród

Odśnieżarka spalinowa czy elektryczna? Wybierz rozwiązanie idealne dla siebie

Technologia rozwija się w niesamowitym tempie. W dzisiejszych czasach odśnieżarki są już podstawowym wyposażeniem domu z większym ogrodem. Nie wszyscy jednak posiadają odpowiedni sprzęt do odśnieżania, dlatego warto się dobrze zastanowić przed dokonaniem zakupu. Na rynku dostępne są dwa rodzaje odśnieżarek – spalinowe i elektryczne. Aby poznać ich mocne i słabsze strony, porównamy je do siebie w dzisiejszym artykule. Dzięki temu dokonasz dobrego zakupu podczas wyboru odpowiedniej maszyny do odśnieżania.

Dlaczego należy odśnieżać posesję?

Oczyszczanie terenu ze śniegu jest jednocześnie pracą porządkową, estetycznym zabiegiem oraz, w niektórych przypadkach – prawnym obowiązkiem. Coraz częściej korzysta się w tym celu odpowiednich urządzeń, a tradycyjną łopatę zostawia w kącie garażu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić cenny czas, zyskać dodatkowy komfort oraz nie przeciążymy kręgosłupa. Odpowiedni sprzęt do odśnieżania ułatwił życie niejednemu posiadaczowi domu z ogrodem i nie tylko. Sklep ogrodniczy online oferuje szeroki wybór narzędzi do usuwania śniegu z podwórka, ale warto przed zakupem zastanowić się, jaki będzie dla nas najlepszy.

Odśnieżarka – dzięki niej odśnieżasz szybciej i sprawniej

Urządzenia do odśnieżania doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie znajdują się wąskie alejki i potrzebujemy dużej mobilności odśnieżarki. Są dość proste w prowadzeniu, a najważniejszym kryterium wyboru będzie szerokość pracy. Średnio najlepszym wyborem jest szerokość 35 cm. Dzięki temu dotrzemy do każdego miejsca i przejedziemy po nawet najwęższych chodnikach. Warto kupić sprzęt wyposażony w regulowany uchwyt, który umożliwi dostosowanie wysokości do własnego wzrostu. Dzięki temu praca zyska na efektywności, a Ty nie obciążysz kręgosłupa.

Odśnieżanie dużych powierzchni

Usuwanie zalegającego śniegu z większego terenu wymaga odpowiedniego dopasowania sprzętu, najlepiej takiego wysokiej jakości. Warto zwrócić uwagę na pojemność silnika, która będzie warunkowała wydajność odśnieżania. Równie istotną kwestią jest tu szerokość, z jakiej zbierany jest śnieg. Powinniśmy wybrać taki sprzęt, którego prowadzenie nie sprawi nam żadnych trudności, a szybkość jazdy dostosuje się do ilości zalegającego śniegu. Na większe powierzchnie lepiej sprawdzi się odśnieżarka o szerokości minimum 60 cm, dzięki czemu połączymy mobilność urządzenia z efektywnością wykonywanego zadania.

Pamiętajmy również o odpowiednim stopniu wyrzutu śniegu. Najlepiej kupić odśnieżarkę z możliwością regulacji odległości, np. od 1-9m. Możesz wtedy bez problemu korzystać z maszyny na sporych przestrzeniach i nie obawiać się o zasypywanie dopiero co odśnieżonego fragmentu działki.

W przypadku większych powierzchni warto zainwestować w odśnieżarkę spalinową, jednak miejmy na uwadze, że jest to sprzęt o trudniejszej obsłudze i konserwacji.

Jaka odśnieżarka będzie najlepsza?

Wybór odpowiedniej odśnieżarki zaczynamy od oceny terenu, na którym będziemy z niej korzystać. Jeżeli w naszym ogrodzie dominują wąskie zaułki i kręte chodniki, lepszym rozwiązaniem będzie odśnieżarka elektryczna. Charakteryzuje się ona mniejszą szerokością pracy oraz większą mobilnością na krótkich odcinkach. Jeżeli jednak chcesz odśnieżyć większy obszar, bardziej funkcjonalna w takim przypadku będzie odśnieżarka spalinowa.

Ważne jest aby wybrać produkt, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom w możliwie jak największym stopniu. Jeżeli zamierzasz odśnieżać po zmroku, a Twoja działka nie ma zewnętrznego oświetlenia, wybierz sprzęt wyposażony we wbudowany reflektor. Nie zapominajmy oczywiście o istotnej kwestii, jaką jest cena. Powinniśmy ją jednak skonfrontować z kosztami eksploatacji oraz jakością urządzenia.

zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.