Ogród

Praktyczna i stylowa ławka w domowym ogrodzie

Bywają okresy, w których ławka ogrodowa to najczęściej używany sprzęt. Są to oczywiście ciepłe dni, podczas których np. czytanie książki, słuchanie ulubionej muzyki, picie pysznego schłodzonego napoju czy rozmowa ze znajomymi na ów siedzisku to dla wielu wymarzony sposób na spędzanie wolnego czasu. Żeby wymienione czynności sprawiały jeszcze większą przyjemność, ławka powinna być wygodna. Niewątpliwie ławka ogrodowa może również znacznie polepszyć efekt wizualny całego ogrodu, oraz nadać mu nowy styl.

Na jaką ławkę ogrodową się zdecydować?

Podczas zakupu ławki ogrodowej, powinniśmy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Przede wszystkim, najlepiej, aby nawiązywała kolorem oraz stylem do reszty mebli ogrodowych, występujących tam roślin czy donic. Jest to szczególnie ważne, ponieważ jeżeli zdecydujemy się na zakup pięknie wyglądającej ławki, która w żaden sposób nie pasuje do reszty elementów ogrodu, to otrzymamy efekt odwrotny do zamierzonego.

Ogrodowa ławka drewniana

na zdjęciu drewniana ławka Norin z oferty sklepu Edinos

Również istotne jest, jaką wielkość ma ów siedzisko, gdyż jeśli wybierzemy zbyt małą, a mamy na celu zapraszanie do swojego ogrodu znajomych, rodzinę czy przyjaciół, to może wystąpić sytuacja, w której nie każdy będzie miał gdzie usiąść. Rozmiar ławki liczy się także, gdy wybieramy miejsce, gdzie będzie stała ławka. Musimy też zadecydować, czy ławka będzie na zimę oraz jesień chowana do środka, czy też zostawiana na zewnątrz. W tym aspekcie wiele zależy od materiału, z którego jest wykonana.

Ogrodowa ławka drewniana z podłokietnikami

na zdjęciu drewniana, ogrodowa ławka z podłokietnikami

Z jakiego materiału ławkę ogrodową wybrać?

Materiałów, z jakich wykonywane są ławki ogrodowe, jest kilka (drewno, palety, technorattan, metal, stal nierdzewna, kamień czy stal czarna). Najpopularniejszym typem są ławki drewniane, które dodatkowo mogą być wzbogacone stalą czarną lub metalem. Głównym aspektem, który wpływa na popularność ów rodzaju, jest uniwersalny charakter, dzięki któremu mogą pasować do wielu różnych stylistycznie od siebie ogrodów. Aby taka ławka służyła nam jak najdłużej, należy ją regularnie konserwować oraz lakierować.

Drewniana ławka ogrodowa

na zdjęciu klasyczna drewniana ławka do ogrodu

Technorattan to materiał niezwykle trwały, odporny na deszcz oraz śnieg, więc bardzo chętnie jest wykorzystywany do robienia mebli ogrodowych. Wykorzystywanie palet do tworzenia ławek ogrodowych to niecodzienny i tani sposób (motyw palet można także wykorzystać podczas tworzenia zielnika, kompletu mebli czy stołu). Stal czarna i metal przeważnie wykorzystuje się do wykończenia ławek. Takie rozwiązanie nadaje artystyczny i finezyjny charakter. Aby jak najlepiej chronić je przed działaniem różnych opadów atmosferycznych, należy stosować środki przeciw korozji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.