Ogród

Projekty rabat kwiatowych – od czego zacząć?

Planując swój wymarzony ogród, sporym problemem może okazać się dobór właściwych roślin. Owszem, zawsze można wybrać to co nam się podoba, niestety nie zawsze estetyczny wygląd rośliny jest przesłanką do jej zakupu. Często okazują się nietrafioną transakcją, słabo rosną w danym miejscu, zaburzają kompozycję i nie tworzą spójności z pozostałymi roślinami. Jak wybrać odpowiednie rośliny, tak by tworzyły estetyczne kompozycje?

Rodzaje rabat kwiatowych

Zaczynając swoje poczynania w kierunku uporządkowania wyglądu ogrodu, należy rozplanować swoje działania krok po kroku. Na samym początku warto sporządzić wstępny zarys tego co planujemy umieścić w ogrodzie i konkretne rozplanowanie roślin. Dobrym pomysłem jest stworzenie projektu rabat kwiatowych, które nie tylko będą estetycznie wyglądać, ale też odpowiednio pielęgnowane są w stanie wytrzymać lata. Rozróżnia się 4 typy rabat:

  1. Rabata całoroczna – jak sama nazwa wskazuje to typ rabaty, która spełnia swe dekoracyjne funkcje przez cały sezon, czyli od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Również w zimie jest szansa na ozdobę – wszystko zależy od tego co posadzimy w rabacie.
  2. Rabata sezonowa – do tego typu należą rabaty stricte przeznaczone na konkretny sezon: wiosenne, letnie, jesienne.
  3. Rabata jednogatunkowa – jest ona najprostsza do stworzenia. Dzięki jednemu gatunkowi roślin, jest prosta w utrzymaniu i pielęgnacji.
  4. Rabata wielogatunkowa – to dość wymagający typ. Każda z roślin posadzonych w rabacie, ma inne wymagania – każda ma inną porę kwitnienia oraz dekoracyjność w różnych sezonach.

Projektowanie rabat

Projekty rabat kwiatowych można również zamówić. Tu znakomitym pomysłem wykazała się firma Garden Box, która tworzy gotowe projekty rabat kwiatowych. To profesjonalny projekt, który jest stworzony przez architekta krajobrazu, jednocześnie odnoszący się do najnowszych trendów. Garden Box zawiera gotowy szablon w skali 1:1, który wystarczy rozłożyć i wyznaczone miejsca posadzić rośliny! Bez obaw o nieestetyczny wygląd czy przypadkowe rozmieszczenie!

gotowy projekt rabaty kwiatowej
Źródło: http://gardenbx.pl/

Kompozycje roślin w tych projektach rabat kwiatowych są dobrane w taki sposób by przetrwały każdy sezon poprzez zimowanie w ziemi. Mogą rosnąć w krajach o strefie mrozoodporności od 5 do 9. Sadzenie roślin jest tu niesamowicie proste. Dzięki zaznaczonym miejscom, wiemy, gdzie ma być posadzona konkretna roślina. Takie rozwiązanie jest bardzo łatwe i zyskujemy nie tylko precyzyjność doboru roślin i sadzenia, ale również efekt wizualny. Estetyka w ogrodach jest niesamowicie ważna, dlatego jeśli nie znamy się na projektowaniu rabat bądź całych ogrodów, warto poszukać gotowego rozwiązania. Jeśli chcesz zamówić gotowy projekt rabaty warto zajrzeć do Garden Box.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.