Wnętrza

Rolety do Twoich wnętrz – jednolity rodzaj czy dopasowana funkcjonalność?

Artykuł sponsorowany.

Osłony okienne stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu. Odpowiednio dobrane wyróżniają się funkcjonalnością i z powodzeniem pełnią funkcję dekoracyjną. Przed dokonaniem zakupu, warto dowiedzieć się, jakie są ich rodzaje i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przeglądania ofert, by nie żałować dokonanego wyboru.

Rodzaje rolet wewnętrznych

Od lat największą popularnością cieszą się rolety materiałowe. Ich podstawowe zalety to łatwość montażu i prostota obsługi. Zastosowany mechanizm koralikowy jest niezawodny i pozwala na szybkie zasłanianie oraz odsłanianie okien. Obecnie w sprzedaży dostępne są tkaniny w wielu kolorach oraz wzorach. Alternatywą są rolety dzień noc, składające się z materiału z ułożonymi naprzemiennie poziomymi pasami. Jedna warstwa jest transparentna, a druga przysłaniająca lub nie przepuszczająca promieni słonecznych. Nakładanie pasów na siebie pozwala na regulację ilości wpadającego światła. Trzecią grupę popularnych rolet wewnętrznych stanowią plisy. Rolety plisowane są funkcjonalne i łatwe w montażu, a harmonijkowa konstrukcja pozwala na zasłonięcie dowolnego fragmentu okna. Ciekawym rozwiązaniem są także rolety rzymskie tworzące charakterystyczne fałdy, które pełnią funkcję dekoracyjną w pomieszczeniu.

A co z roletami zewnętrznymi?

Poszukując osłon okiennych, nie należy zapominać o roletach zewnętrznych. Tego rodzaju produkty zbudowane są z aluminiowych profili wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Pancerz umieszczony w prowadnicach po zwinięciu chowa się w skrzynce. Popularność rolet zewnętrznych wynika z ich wielu zalet. Aluminiowa konstrukcja zapewnia dobrą izolację termiczną oraz akustyczną. Skutecznie chronią zarówno przed intensywnym słońcem, jak i silnym mrozem. Wysokiej jakości rolety zewnętrzne stanowią dodatkowe zabezpieczenie antywłamaniowe i wyróżniają się trwałością oraz niezawodnością. Stanowią niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym domu. Produkt można dostosowywać do własnych potrzeb i wyposażyć w ręczny bądź elektryczny mechanizm zwijania oraz rozwijania. Dzięki nowoczesnym technologiom można nimi sterować zdalnie poprzez aplikację.

Dlaczego warto dostosować funkcjonalność do osłony okiennej?

Wiele osób przy wyborze kieruje się głównie ich wyglądem zewnętrznym. To błąd. Chociaż rolety są istotnym elementem branym pod uwagę podczas aranżacji wnętrz, warto zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność. Zamiast kupować ten sam rodzaj rolet do wszystkich pomieszczeń, lepiej postawić na różnorodność i dostosowanie produktu do potrzeb konkretnego wnętrza. W kuchni można z powodzeniem zamontować plisy, które pozwalają na swobodny dopływ światła dziennego przy zachowaniu odrobiny prywatności. W sypialni świetne sprawdzą się rolety z tkanin podgumowanych, które zapewnią zaciemnienie w pomieszczeniu. Efektowne rolety rzymskie znakomicie sprawdzą się w pokoju dziennym. Przy wyborze rolet warto wziąć pod uwagę także wielkość pomieszczeń oraz ograniczenia montażowe. W sytuacji, gdy ingerencja w ramę okna nie jest możliwa, należy sięgnąć po rolety mocowane w sposób bezinwazyjny.

Gdzie najlepiej kupić rolety do domu?

Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług firm oferujących całą gamę produktów obejmujących zarówno rolety zewnętrzne, jak i różnego rodzaju osłony wewnętrzne. Współpraca z jednym sprzedawcą dostarczającym wysokiej jakości produkty, zapewniającym montaż oraz serwis urządzeń pozwala oszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy. W ramach świadczonych usług klienci mogą także liczyć na wsparcie oraz fachowe doradztwo na każdym etapie realizacji inwestycji. Takie podejście ułatwia podejmowanie decyzji zakupowych i pozwala uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Lider rynku – firma ANROL

Spośród podmiotów działających na rynku rolet na uwagę i wyróżnienie zasługuje firma ANROL. Istniejąc na rynku od 1992 roku została liderem sprzedaży oraz montażu różnego rodzaju rolet. Wszystkie produkty wytwarzane są przy użyciu wysokiej jakości materiałów i objęte gwarancją producenta. Jakość oraz bezpieczeństwo korzystania z rolet potwierdzone zostały atestami oraz certyfikatami. Klienci korzystający z usług firmy ANROL mogą liczyć na profesjonalne doradztwo oraz fachowy montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.