Wnętrza

Stylowe meble do sypialni

Wiele osób powiedziałoby, że jest to tylko miejsce do spania. Nie spędzamy tam przecież całego dnia! Ten pokój nie jest ważny. Czy faktycznie tak jest?

To jaki będzie nasz poranek, decyduje o jakości całego dnia. Pewnie zdarzyło ci się niejednokrotnie wstać z łóżka przysłowiową „lewą nogą”?

Niewygodny materac, źle dobrane meble czy nieodpowiednie usytuowanie łóżka, jest to tylko kilka czynników, które determinują nasze samopoczucie. Nie bagatelizujmy tego.

Jak dobrać meble do sypialni? Dziecko a dorosły

Sypialnia dziecięca będzie się różnić od tej dla dorosłych. U naszych pociech przede wszystkim myślimy o bezpieczeństwie i łatwości w czyszczeniu takich mebli. Zwracamy uwagę, aby były wykonane z jak najbardziej naturalnych tworzyw oraz by dysponowały znaczną ilością półek i szuflad, które zwiększą swoją zawartość w miarę rozwoju naszej pociechy.

My dorośli też mamy swoje potrzeby. To jakie meble dobierzemy, zależy przede wszystkim od naszego gustu, tego co cenimy najbardziej i oczywiście budżetu. Jeżeli czujemy się niepewnie w kwestii doboru mebli i kolorów lepiej poradzić się profesjonalnego projektanta, ale jest kilka zasad, o których każdy powinien pamiętać.

Od początku

Nie ważne czy zabieramy się do generalnego remontu, czy zwykłego odświeżenia sypialni, oto kilka porad, jak stylowo dobrać meble do sypialni:

Zaplanuj wydatki

Budżet jest podstawową rzeczą, o jaką zapyta nas każdy projektant. Nie ma nic gorszego niż wstąpienie do pierwszego, lepszego sklepu meblowego i kupowanie na chybił trafił. Może się nagle okazać, że skończymy ze stertą zupełnie niepasujących do siebie rzeczy i pustkami w portfelu. Zwrot takich mebli jest często meczącym i długotrwałym procesem. Warto mieć to na uwadze.

Trzymaj się jednego stylu

Lubię eksperymentować w sypialni, ale nie jeżeli chodzi o wystrój. Jeżeli nie planujemy generalnego remontu i ogranicza nas kolorystyka ścian i podłogi to do nich musimy w pierwszej kolejności dopasowywać meble.

Nie wstydź się ograniczeń

Sypialnia w małym mieszkaniu nijak ma się do sypialni w willi. Wiele salonów meblowych oferuje multifunkcyjne łóżka i meble, które pomogą na stworzyć wspaniały klimat w kompaktowym wnętrzu. Nie należy porywać się z motyką na słońce, dobierając ogromne szafy do małych pomieszczeń. Stworzą one tylko wrażenie ciasnoty i niewygody.

Sprawdź przykładową ofertę mebli do sypialni na eltap.pl.

Znajdź równowagę

Wspomniany wcześniej budżet może być sporym problemem, ale z doświadczenia wiem, że lepiej znaleźć tańszą alternatywę i wykończyć pokój w całości niż mieć tylko jeden, drogi mebel w zupełnie pusty pomieszczeniu. Zanim skompletujemy resztę, przyjdzie czas kolejnego remontu, zmienią się trendy czy nawet nasze upodobania i cała historia zacznie się na nowo.

Kolory

Wszystko zależy od gustu i tego, czy zdecydujemy się na malowanie ścian. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem i aktualnie w modzie, jest dobieranie kolorystyki zgodnie z barwami ziemi. Stonowane brązy złamane, przygaszoną zielenią i dopełniające wszystko drewno będą świetną alternatywą dla tych którzy nie mogą się zdecydować: ciemna czy jasna sypialnia?

O krok dalej

Dobrze dobrane kolory i stylowe meble to nie wszystko. W sypialni wyróżniamy trzy typy oświetlenia:

  • Główne
  • Dekoracyjne
  • Do czytania

Jeżeli mamy możliwość zmiany usytuowania włączników światła dobrze jest pomyśleć o dwóch w sypialni. Jednym przy drzwiach i drugim przy łóżku. Jest to świetne rozwiązanie dla osób nielubiących biegać boso po zimnej podłodze.

Łóżko jest najważniejsze!

Chciałabym zatrzymać się jeszcze przez moment przy temacie łóżka. Bądź co bądź jest to główny element sypialni! Poza oczywiście odpowiednio dobranym materacem powinniśmy zwrócić uwagę na inne cechy takie jak wezgłowie.

Do pewnego czasu nie byłam wielką fanką wezgłowi. Jednak im bardziej zagłębiałam się w temat doboru mebli, tym bardziej wydawały mi się one, nie tylko elementem estetycznym, ale i praktycznym rozwiązaniem wielu problemów. Choćby takiego jak poprawa wygody.

Kiedy czytamy w łóżku, dobrze jest się o coś oprzeć, ale standardowa poduszka często wysuwa się spod pleców lub deformuje pogarszając jakość późniejszego snu.

Tapicerowane wezgłowie jest nie tylko miękkie i wygodne, ale stanowi świetną alternatywę dla improwizowanego, poduszkowego oparcia.

Drugą zaletą wezgłowia jest zoptymalizowanie akustyki. Tutaj opis jest zbędny, dodam jedynie, że w znacznym stopniu wytłumia to, co ma być wytłumione.

Małe jest piękne

Zastanawiając się ciągle, jak zapewnić naszym dzieciom więcej przestrzeni do zabaw, świetna opcją są wspomniane już przeze mnie meble wielofunkcyjne.

Spotkałam się niedawno z tego typu wyposażeniem, które można było składaćchować w ścianę lub przeistaczać nawet w całe meblościanki. Będzie to świetnym rozwiązaniem, gdy do młodego urwisa dołączą równi mu wzrostem i temperamentem z zamiarem wywołania armagedonu w pokoiku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.