Wnętrza

Szafka pod umywalkę – jak dobrać najlepszą

Współcześnie na komfort codziennych rytuałów pielęgnacyjnych ma wpływ odpowiednie zaprojektowanie strefy umywalkowej. Doskonałym pomysłem, który zapewni funkcjonalność łazienki i zwiększy jej estetykę wystroju, jest wybranie umywalki z zestawie z szafką. Umywalka w zestawie z szafką zakryje syfon i elementy instalacyjne – kanalizacyjne, co ma ważne znaczenie pod kątem utrzymania czystości i higieny w łazience. Ponadto szafka z umywalką stanowi osłonę osprzętu instalacyjnego, ale także pełni funkcję praktycznego mebla przeznaczonego do przechowywania różnych rzeczy.

Szafka z umywalką – praktyczne rozwiązanie

Niewątpliwie szafki pod umywalkowe to praktyczne i estetyczne meble łazienkowe. Tego typu szafki umożliwiają wygospodarowanie przestrzeni pod umywalką na miejsce do chowania przedmiotów i drobiazgów. W szufladach szafki z umywalka znajduje się dużo miejsca na kosmetyki, artykuły higieniczne, przybory toaletowe oraz środki chemiczne. Dzięki temu wszystkie przedmioty znajdują się w jednym miejscu, a co za ty idzie, łatwiej utrzymywać porządek w łazienkach. Obecnie producenci ceramiki łazienkowej oferują zestaw mebli łazienkowych, które zostały dopasowane stylistycznie do proponowanych umywalek. Takie rozwiązanie gwarantuje zarówno spójność stylistyczną, jak i kompatybilność techniczną i łatwość montażu.

Szafki pod umywalkowe – jak dobrać najlepszą?

Oczywiście przed zakupem model umywalki z szafką należy przede wszystkim dokonać jej pomiaru i doliczyć niewielka przestrzeń pomiędzy meblem a ścianą. Ważne jest również dostosowanie jej do wymagających warunków w łazienkach. Zatem trzeba zawsze sprawdzić, czy materiał, z którego została wykonana szafka pod umywalkę, nie odkształci się pod wpływem kontaktu z wodą i płynami. Najlepszym materiałem jest płyta MDF, która wyróżnia się wysoką odpornością na wilgoć. Zanim konsument podejmie decyzję odnośnie do zakupu szafki umywalkowej musi również zastanowić się, jakie funkcje będzie ona pełnić funkcje. Jeżeli woli mieć wszystko w zasięgu ręki, to warto wybrać mebel o szerokim blacie z otwartymi półkami. W przypadku wykorzystania szafki do chowania drobnych sprzętów i detergentów, najlepszym wyborem będzie model zamykany. Oprócz tego klient powinien też brać pod uwagę takie aspekty jak:

  • trwałość i funkcjonalność produktu.
  • trwałość uchwytów, zawiasów i prowadnic – szafka umywalkowe są otwierane codziennie wiele razy. Wobec tego muszą być one bardzo dobrej jakości.
  • precyzja wykończenia – szafki pod umywalkę o wysokiej jakości odznaczają się precyzyjnym uszczelnieniem oraz świetnym zabezpieczeniem połączeń pomiędzy różnymi elementami szafki.
  • możliwość łączenia z różnymi modelami ceramiki – w szafkach pod umywalki nablatowe wystarczy uwzględnić kompatybilność wymiarów i możliwość ukrycia syfonu. Natomiast przy montażu umywalek meblowych częściowo wpuszczanych w blat kluczowe jest spójność techniczna oraz dopasowanie kształtem. 

Szafka pod umywalkę – bogaty wybór

W obecnych czasach największą popularnością cieszą się gotowy zestaw mebli łazienkowych składający się z umywalki i dopasowanej do niej szafki pod umywalkowej. Łatwe w montażu elementy oraz spójne stylistycznie komplety łazienkowe pozwalają stworzyć wygodną i wyjątkową strefę umywalkową. Poza tym, kupując gotowy zestaw, klienci dostają cały zestaw montażowy niezbędny przy instalacji w łazience. Warto zaznaczyć, że rynek proponuje szafki pod umywalkę stojące, mieszane i wiszące. Konsumenci najczęściej wybierają szafkę stojącą, ponieważ umożliwia wygospodarowanie przestrzeni w łazience. Poza tam szafka pod umywalkę stojąca nie sprawia problemów trakcie montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.