Rozwój

Top 5 sposobów na nudę, ale w dobrym wydaniu

Artykuł partnera.

Od czasu do czasu przychodzi taki dzień, że zwyczajnie czujemy nudę. Nie ma się co oszukiwać, tak czasem bywa. Żyjemy szybko, śpimy mało, zaś pracujemy dużo, a przez to nie potrafimy odpoczywać i gdy już mamy jakiś dzień wolny, to, zamiast dobrze go wykorzystać, siedzimy na kanapie i się nudzimy. A to duży błąd – czas najwyższy poznać top 5 sposobów na nudę, ale w bardzo dobrym wydaniu.

Top 1: oglądanie tv

Mówi się często, że oglądanie tv nie jest dobrą rozrywką, wszak telewizor jest zjadaczem czasu. Ale z drugiej strony oglądając tv można nieco się wyluzować i zwyczajnie odstresować. A jednocześnie stawiając na dobre programy można się czegoś nauczyć, niezależnie czy oglądacie tv w Białymstoku, czy w Warszawie. Możecie poczuć atmosferę Szkocji XVIII wieku oglądając „Outlandera” czy zobaczyć do czego prowadzi radykalizm, zagłębiając się w historię June z „Opowieści podręcznej”. Zatem tv może uczyć, ale może też być ciekawą rozrywką. Jedno jest pewne oglądanie tv jest naprawdę dobrym sposobem na nudę. Pamiętajcie jednak, aby nie przesadzać i traktować tv raczej jako rozrywkę, a nie codzienną rutynę, która nie jest zalecana. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas oglądania tv zajmować się innymi rzeczami. Możecie choćby wykonywać ćwiczenia typu przysiady czy bieg w miejscu i dzięki temu zyskujecie dobrą rozgrzewkę.

Top 2: czytanie książek

Wiele osób narzeka, że poprzez brak czasu nie ma kiedy czytać książek. Jednak, gdy owy czas już się znajduje, to zamiast sięgnąć po ciekawą lekturę, zalegamy na kanapie i myślimy o tym, jak bardzo nam się nudzi. A chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że takie podejście nie jest najlepsze. Zatem i tutaj należy postawić na zmiany, które notabene wcale nie są trudne do wprowadzenia. Na początek pamiętajcie, że czytanie rozwija i pozwala dobrze się bawić, ale też pozwala przeżywać emocje – kluczem do sukcesu jest znalezienie książki, którą jest naprawdę dobra. I teoretycznie nie jest to trudne, choć niestety rynek czytelniczy zalewa wiele fatalnych pozycji dotyczących przemocy seksualnej, którą oprawia się w ramkę mody czy pożądania, a nawet miłości, choć bohaterka ma zwyczajnie syndrom sztokholmski i już zapewne wiecie, jaką książkę mamy na myśli. Zatem czytać warto, ale dobre pozycje książkowe. Jeżeli jesteście typem ludzi, którzy lubią robić kilka rzeczy naraz, to zawsze możecie postawić na słuchanie audiobooków i ćwiczenia zarazem. Możecie wybrać się na jogging i biegając słuchać książki. To naprawdę dobre rozwiązanie.

Top 3: taniec

Czasami małe rzeczy mają duże znaczenie i rzeczywiście tak często jest. Jednocześnie dobrym sposobem na nudę nie musi być ten najbardziej wysublimowany czy też trudny do realizacji, wszak może nim być taniec. W końcu tańcząc można naprawdę dobrze się bawić, ale można tez spalić dodatkowe kilogramy i przy okazji się zrelaksować. Wystarczy tylko włączyć ulubioną muzykę, a następnie dać się ponieść przyjemności, jaką daje taniec. Ba! Nie trzeba nawet wychodzić z domu, zatem, gdy pogoda za oknem jest fatalna, to, zamiast zalegać na kanapie, wystarczy włączyć muzykę i zacząć tańczyć i to wszystko. A skoro to takie proste, to dlaczego nie spróbować?

Top 4: gra w planszówki

Gry planszowe znowu wracają do łask i trzeba przyznać, że mogą być naprawdę dobrym sposobem na nudę. Tym bardziej, że współczesne gry planszowe, które można zakupić to nie tylko tzw. chińczyk, lecz zdecydowanie bardziej „zaawansowane” propozycje, które są ultra ciekawe. Granie w gry planszowe to ciekawa rozrywka nawet dla całej rodziny- rzecz jasna w tym przypadku należy dobrać odpowiednią grę. A jeżeli macie małe dzieci, to możecie wykazać się jeszcze większą kreatywnością i zwyczajnie wymyślić własną grę. To dobra zabawa dla najmłodszych.

Top 5: aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest dobrym sposobem na nudę i to jeszcze sposobem, który jest bardzo zdrowy. Jednocześnie możliwości aktywności jest sporo. Możecie postawić na jogging, ale też możecie wybrać się na wycieczkę rowerową. Ale to nadal nie wszystko, wszak możecie także zdecydować się na coś ekstremalnego i wybrać się na ściankę wspinaczkową. Możliwości jest więc wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.