Ogród

Trawa z rolki Warszawa

Artykuł partnera.

Zielony przyjemny w dotyku trawnik to wizytówka każdego zadbanego ogrodu. Odpowiednia pielęgnacja i produkt to gwarancja przepięknej zieleni na posesji. Zachwyca gości i domowników. Jakie są zalety i wady trawy z rolki? W jaki sposób pielęgnować taki trawnik?

Trawa z rolki Warszawa – mnóstwo zalet

Główną zaletą trawy z rolki Warszawa jest jej natychmiastowy efekt, ponieważ trawa jest od momentu położenia trawnika zielona. Ponadto nie ma tam chwastów dzięki zastosowaniu odpowiednich mieszanek nasion. Jest bardzo gęsta i nie niszczy się pod wpływem nadmiernego deptania. Takie trawy z rolki używane są przy budowie boisk sportowych i działkowych ogrodów, a także w parkach. Wyróżnia się dwa rodzaje trawy z rolki tj. trawa odcinana z gruntu i produkowana metodą na folii. Jedną z niebywałych zalet trawy z rolki Warszawa jest fakt, że można ją układać na dużych terenach przez cały sezon wegetacyjny.

Trawa z rolki

Trawa z rolki Warszawa – musimy o nią dbać

Główną wadą trawy z rolki jest jego odpowiednia pielęgnacja. Aby przygotować dobrze podłoże pod montaż trawnika rolowanego, należy poświęcić wiele czasu i energii. Gleba musi być dobrze wzbogacona o mikroelementy i makroelementy i być odpowiednio przepuszczalna. Niedopuszczalne jest kładzenie trawy z rolki Warszawa na nieprzygotowanej ziemi. Taki trawnik musi zostać szybko rozłożony, ponieważ w przypadku wysokich temperatur trawa będzie przegniwać. Ponadto podczas upałów takie podłoże należy regularnie podlewać. Ponadto takiej trawy nie wolno układać w miejscach całkowicie zacienionych. Proces ukorzenienia się trawy trwa od czterech do sześciu tygodni maksymalnie.

Trawa z rolki

Dlaczego warto postawić na trawę z rolki Warszawa?

Trawa z rolki Warszawa to świetny wybór na stworzenie przepięknego trawnika we własnym ogrodzie. Jeżeli codziennie przeszkadza zabłocony ogród z chwastami, to warto zastanowić się nad zakupem tego produktu. Postawienie na trawę z rolki to brak oczekiwania na pierwsze źdźbła trawy po zimie. W jeden dzień można swój smętny wczesnowiosenny ogród zamienić na przepiękny, zielony i naturalny. Wybór trawy z rolki Warszawa to gwarancja jakości, estetyki i czystości. Taką trawą można bez problemów ułożyć późną jesienią, ponieważ jej źdźbła nie potrzebują kilku miesięcy na ukorzenienie się, a taka trawa przetrwa minusowe temperatury. Założenie trawy nie jest skomplikowane. Wystarczy wynająć profesjonalną i doświadczoną firmę, której pracownicy mają odpowiednią wiedzę i praktykę niezbędną do wykonania tej czynności. Taka trawa przyjmuje zazwyczaj kształt pasów o wymiarach 200 × 50 cm, a cały proces rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania terenu po położeniu trawnika. Na samym początku wyrównuje się podłoże, a następnie rozwija się trawę z rolki Warszawa, rozpoczynając od miejsca z naturalną linią prostą. Bardzo ważne jest, aby nie było przerw pomiędzy pasami, aby całość wyglądała estetycznie i równo. Kolejną czynnością wykonywaną przez profesjonalną firmę ogrodniczą jest dociskanie darni przy użyciu odpowiednich urządzeń tak, aby nie pozostawić pustych przestrzeni między gruntem i rolką. Na samym końcu trawnik jest wałowany w celu wyrównania powierzchni i poprawy ukorzenienia się trawy. W celu uzyskania wspaniałego i spektakularnego efektu warto zrezygnować z intensywnego korzystania z trawnika przez dłuższy okres. Taka czynność pozwoli na spokojne ukorzenienie się źdźbeł trawy. Wpłynie to znacząco na wygląd ogrodu.

Trawa z rolki

Jak wygląda pielęgnacja trawy z rolki Warszawa?

Trawa z rolki Warszawa wymaga szczególnej opieki latem podczas panowania wysokich temperatur. Najwięcej wody odparowuje z gleby w godzinach popołudniowych, kiedy jest najgoręcej. Trawnik ogrodowy powinien być podlewany z samego rana lub wieczorem. W zależności od panujących warunków atmosferycznych darń trawnika wrasta w podłoże do maksymalnie czterech tygodni. W celu sprawdzenia ukorzenienia się można spróbować wyrywać trawę, pociągając lekko za źdźbło trawy. Jeżeli trawę jest ciężko wyrwać, to jest to oznaka prawidłowego ukorzenienia się trawnika w nowym miejscu. Gdy trawnik został położony, to zaleca się, aby jak najmniej z niego korzystać przed pierwszym koszeniem, które wykonywane jest zazwyczaj po okresie dwóch tygodni. Trawa powinna osiągnąć wysokość do dziesięciu centymetrów. Kosiarka musi być naostrzona, ponieważ tępe noże mogą powyrywać darń z korzeniami. Najlepszą wysokością koszenia dla trawników sportowych i do zabawy jest wysokość czterech centymetrów. Trawniki zacienione powinny być koszone co najwyżej na wysokość sześciu centymetrów. Intensywność podlewania powinna stopniowo spadać do zalecanych ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.