Wnętrza

Wygodny fotel do salonu – jaki wybrać?

Przygotowując każde pomieszczenie w swoim domu zależy nam, aby nawet najmniejszy kąt został jak najlepiej zagospodarowany. Prywatna przestrzeń powinna przede wszystkim zapewniać poczucie bezpieczeństwa, przytulności i zachęcać do spędzania w niej czasu. Odpowiednie dopasowanie większych elementów jakimi są meble, np. fotele do salonu może stanowić nie lada wyzwanie. Ilość dostępnych opcji wyposażenia wnętrza może przytłoczyć niejednego początkującego domatora i postawić przed nim wiele pytań – jaką wielkość czy kształt mebla wybrać, jakim materiałem powinien być obity, jakie odcienie będą najlepiej wyglądać w pokoju? Na wybranie idealnego fotela do czytania, uzupełnienia salonu czy stworzenia ulubionego miejsca głowy rodziny warto poświęcić trochę więcej czasu i rozważyć kilka kwestii. Nowoczesne fotele do salonu to jedna z ciekawszych możliwości.

Najnowsze trendy w aranżacji – czy warto się nimi kierować?

Nowoczesne fotele do salonu potrafią często wywołać bóle głowy – nieregularne kształty wyposażenia wnętrza, łączone materiały czy nietypowe faktury nie wydają się dobrym wyborem dla wszystkich. Dużo osób wstrzymuję się z decyzją zakupienia nietypowego mebla, w obawie przed jego użytkowaniem i dopasowaniem. Warto jednak podjąć wyzwanie i wyjść poza swoją strefę komfortu. Obecnie produkowane fotele do salonu są nie tylko oryginalne, ale także bardzo dobrze przygotowane technicznie – większość z nich powstała w oparciu o współpracę z fizjoterapeutami, aby mebel gwarantował nie tylko walory estetyczne, ale także zdrowe użytkowanie bezpieczne dla kręgosłupa. Wizjonerski fotel może okazać się strzałem w dziesiątkę, który całkowicie odmieni klimat pomieszczenia odświeżając pomieszczenie. 

Nie tylko wygodny – jak wybrać praktyczny mebel do salonu

Wygodny mebel niestety nie zawsze okazuję się praktycznym rozwiązaniem. Klasyczne, skórzane fotele nie sprawdzą się w domu z kotami, które chętnie naostrzą swoje pazurki niszcząc mebel. Tak samo sprawa wygląda z jasnymi fotelami typu baranek, czy drogimi meblami wykończonymi kaszmirem – są kiepskim wyborem wyposażenia wnętrza, jeśli w domu mieszkają małe dzieci. Co zatem będzie najrozsądniejszym wyborem, kiedy rozważasz nowoczesne fotele do salonu? Oto lista proponowanych możliwości praktycznych obić:

  • meble obite materiałem typu zamsz, który można przetrzeć wilgotną ściereczką czy spokojnie odkurzyć,
  • grube sploty, które wytrzymają spotkania ze zwierzętami i zachowują swoją fakturę na lata,
  • fotele obite materiałami hydrofobowymi, dzięki czemu nic nie przesiąknie ani nie zabarwi mebla,
  • sztruks, który odporny jest na tarcie oraz wybarwienia i jest niezwykle miękki w dotyku.

Ciekawa alternatywa dla większych przestrzeni

Fotele do salonu to nie tylko wybór ograniczony do klasycznych uszaków czy głębszego meble o kwadratowym kształcie. Jeśli masz szczęście i dysponujesz większą przestrzenią w salonie czy domowej biblioteczce, możesz wybrać najwygodniejsze rozwiązanie dostępne na rynku: fotele z podnóżkiem bądź szezlong. Fotel z podnóżkiem jest świetnym miejscem do odpoczynku, gdzie odciążysz zmęczone po całym dniu nogi. Na rynku dostępne są fotele łączone z podnóżkiem, tzn. automatyczne podnóżki wbudowane w fotel lub ciekawe zestawy z dostawianym osobno podnóżkiem, który możesz dobrać pod kolor fotela – albo w całkowicie w innym stylu. Dla osób lubiących długi wypoczynek z książką w ręku polecamy fotele typu leżanka, czyli tzw. szezlongi. Długi mebel może posłużyć jako dostawka do kanapy albo całkowicie osobne miejsce do odpoczynku. Warto udekorować go ozdobnymi poduszkami i ustawić w jego okolicy wysoką lampę czy podręczny stoliczek. W ten sposób powstanie ulubione miejsce do odpoczynku i relaksu dla domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.