Czas wolny

Zdobienie paznokci to sztuka. Zobacz techniki malowania paznokci i najmodniejsze formy stylizacji.

Większość pań stopniowo rezygnuje z klasycznego malowania paznokci. Aktualnie swój prym wiodą paznokcie żelowe, hybrydowe i akrylowe. Są trwałe, odporne na zarysowania, chronią płytkę paznokcia, a co najważniejsze cudownie się prezentują. O sposobach malowania paznokci i rożnych formach zdobień powiemy co nieco w dzisiejszym naszym artykule.

Sposoby malowania paznokci

Form efektownego malowania paznokci jest mnóstwo, a każda z Pań wykorzystać może inną, wybraną przez siebie technikę. Wszystko oczywiście uzależnione jest od upodobań i oczekiwań. Wiele cennych rad, inspiracji i wskazówek znaleźć można w specjalistycznych czasopismach branżowych, jak na przykład „Akademia Paznokcia”, które są bardzo profesjonalnym i rzetelnym źródłem wiedzy.

Ombre – gra kolorów

Jedną z technik zdobienia paznokci jest manicure typu ombre. To niezwykle popularny trend. Charakteryzuje się stopniowym przejściem dwóch lub trzech kolorów. W technice tej stosowana jest gąbeczka kosmetyczna, za pomocą której lakier odbijany jest na płytce paznokcia.

Przyciągające jak magnes – paznokcie magnetyczne

Inną metodą zdobienia paznokci jest manicure magnetyczny. Daje on możliwość uzyskania oryginalnego wzoru na płytce paznokcia. Do zrobienia manicure w takiej formie, niezbędnym okaże się lakier z zawartością drobinek metalu. Sama aplikacja lakieru magnetycznego nie różni się niczym od aplikacji standardowego lakieru. Fenomen tego zdobienia polega na tym, że po nałożeniu odpowiedniej warstwy lakieru, zbliżamy do płytki paznokcia – na odległość około 3 cm – magnes, który powinien znajdował się w zestawie z lakierem. Po odsunięciu magnesu na wierzchniej warstwie paznokcia pojawi się wymarzony wzór.

One stroke za jednym pociągnięciem pędzla

One stork to artystyczny manicure, do wykonania którego potrzebne są pędzelki do paznokci oraz akrylowe farbki o bardzo wysokim stopniu pigmentacji i krycia. Za pomocą pędzelków do paznokci można malować różne wzorki i zdobienia, na przykład zwierzaki, kwiaty, wszelkie figury geometryczne lub abstrakcje. Ważne jest, aby pędzelki użyte w tej technice malowania, były różnej wielkości i grubości. Kształt także ma znaczenie. Dzięki rozmaitości pędzelków możliwe staje się podkreślenie malowanych detali, poprzez na przykład cieniowanie. Wszystko to sprawia, że manicure jest perfekcyjnie dopracowany i oryginalny.

Water marble – oryginalność powstała w wodzie

Dzięki tej metodzie uzyskamy niepowtarzalny wręcz wzorek – i to na każdym paznokciu. Wzorek tworzony jest na wodzie – lakier wkraplamy do wody i na jej powierzchni rozprowadzamy go igłą, sondą lub wykałaczką. W dalszej kolejności zanurzamy paznokieć w miseczce z wodą. Przed wyciągnięciem paznokcia należy zebrać utrzymujący się na wodzie pozostały lakier. Fenomenem tej techniki jest fakt, że każdy wzorek jest inny.

Jaką metodę stylizacji paznokci wybrać?

Kobieta z pięknymi panzokciami
Źródło: pexels.com

Metod stylizacji paznokci jest kilka. To jaką formę wybierzemy, tak na prawdę uzależnione jest od preferencji, oczekiwań, a także czasu jaki jesteśmy w stanie poświęcić na manicure. Większość Pań decyduje się najczęściej na manicure hybrydowy. Ta metoda jest trwała, stosunkowo szybka w wykonaniu, a do tego przynosi zadowalający rezultat. Także paznokcie żelowe cieszą się ogromną popularnością. Żele do paznokci ułatwiają przedłużenie płytki paznokcia, jednak sam manicure wymaga nieco więcej zdolności i ma wyższy stopień trudności od manicure hybrydowego. Jest wiele rodzajów żeli, zatem każda z pań może znaleźć najlepszy dla siebie. Jeśli chodzi o manicure akrylowy jest on znacznie bardziej czasochłonny i lepiej, żeby taką pielęgnacją zajęły się profesjonalistki. Ta metoda polecana jest zwłaszcza dla pań, które borykają się ze zniszczoną i osłabiona płytka paznokcia.

Branżowe czasopisma o paznokciach – konkretna dawka inspiracji

Jest wiele czasopism branżowych o paznokciach. Do najbardziej profesjonalnych zaliczyć można:

  • czasopismo „Akademia Paznokcia”,
  • oraz magazyn „Paznokcie”.

Na łamach gazet śledzić można najnowsze trendy w zdobieniu i stylizacji paznokci. Co więcej, dowiedzieć się można o najnowszych preparatach do pielęgnacji i przedłużania paznokci, jakie dostępne są na rynku. Poruszany jest także aspekt zdrowia – jak kosmetyki wpływają na naszą urodę i zdrowie. Dodatkowo właściciele salonów kosmetycznych znajdą wiele porad z dziedziny prawa i marketingu. Taka dawka informacji niewątpliwie przyda się w prowadzeniu własnego biznesu.

Dopasowane do potrzeb czytelników czasopisma już dziś kupić można na https://www.dobrarada.com.pl/akademia-paznokcia.html. Dawka branżowych informacji może okazać się nieoceniona pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.