Rozwój

Jak wybrać odpowiedni szablon CV?

Dobrze jest ułatwiać sobie wszystkie zadania podczas poszukiwania zatrudnienia i wykorzystać gotowy szablon CV. Posiada on wiele różnych motywów, spośród których na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie. W celu doboru najlepszego, spójrz na wszystkie dostępne możliwości, jakie prezentują wzory CV. Być może któraś z nich szczególnie Ci się spodoba.

Szablony CV – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Jeżeli wciąż się wahasz, zwróć uwagę na następujące aspekty:

 • Który układ zdjęcia najbardziej Ci odpowiada?
 • Który szablon CV najlepiej uwidacznia Twoje zalety? 
 • Gdzie Twoje słabe strony byłyby mniej widoczne?

Kiedy już przeanalizujesz te rzeczy, z łatwością dobierzesz idealny dla siebie gotowy szablon CV.

Dobry CV szablon – czym się cechuje?

W każdym wzorze powinno być miejsce na profesjonalne zdjęcie. Umieszczenie fotografii jest jednak opcjonalne. Kiedy zdecydujesz się ją wgrać, pamiętaj, by była odpowiednia do tego typu dokumentu oraz profesjonalna. Kolejnym osobistym akcentem będzie podsumowanie zawodowe. Dobry wzór CV powinien dać Ci możliwość umieszczenia go. Gdy posiadasz doświadczenie, wypisz najistotniejsze osiągnięcia. Gdy dopiero rozpoczynasz karierę, wspomnij o swoich cechach, motywacjach, umiejętnościach a także celach zawodowych. To właśnie możliwość personalizacji wyróżnia najlepszy szablon CV. Używając go stworzysz dokumenty odpowiadające Twoim potrzebom, które najlepiej podkreślą atuty i ukryją wady.

Dobry CV szablon - Kreator CV

Jak wybrać najlepsze wzory CV?

W wielu zawodach samo Curriculum Vitae nie wystarczy. Kiedy chcesz aplikować na stanowisko związane z kreowaniem treści, mediami, programowaniem lub po prostu pragniesz pochwalić się kontem na LinkedIn, możesz dołączyć aktywny link. Profesjonalny szablon CV umożliwi Ci wklejenie działających odnośników do Twoich kont w serwisach:

 • Facebook,
 • YouTube,
 • Instagram,
 • Twitter,
 • Skype,
 • GitHub,
 • vKontakte.

Jest to szczególnie ważne, gdyż osoba czytająca aplikację będzie mogła jednym kliknięciem od razu przenieść się do Twojej strony. Dodatkowe witryny, w których się prezentujesz zawsze będą urozmaiceniem i atutem.

Szablon CV – jakie daje możliwości?

Idealne rozwiązanie to takie, które jest proste i łatwe w obsłudze, a jednocześnie daje wiele opcji wyboru. Właśnie taki szablon CV będzie najlepszy. Intuicyjność i możliwość tworzenia różnych wersji swojego życiorysu w kilka minut to niewątpliwe plusy. Gotowy dokument powinien być przede wszystkim czytelny. Pamiętaj, że Twoje CV będą przeglądać osoby, które Cię nie znają, zatem ocenią Twoją kandydaturę na jego podstawie. Jeżeli wybierzesz odpowiedni szablon CV, podkreślisz swoje najważniejsze atuty. Kiedy chcesz rozbudować dokument o dodatkowe sekcje, z Kreatorem CV bez problemu pochwalisz się:

 • znajomością programów komputerowych,
 • kursami,
 • wykonanymi projektami,
 • otrzymanymi nagrodami,
 • wolontariatem,
 • referencjami.

Co ważne, wszystko pobierasz w najlepszym formacie PDF. Nie musisz konwertować pliku, Kreator CV od razu pozwoli Ci odpowiednio go zapisać.

Gotowy szablon CV - Kreator CV

Dostosuj gotowy szablon CV do swojej branży

Poszukując szablonu CV dla siebie, sprawdź, czy Kreator CV jest funkcjonalny oraz łatwy w obsłudze. Pomoże to w szybkim działaniu i stworzeniu dokumentu w kilka minut. W celu dostosowania wybierz odpowiedni kolor. Przejrzyj kilka opcji w podglądzie i zdecyduj, która jest dla Ciebie. Jeśli masz problem z doborem, sięgnij po uniwersalne i klasyczne rozwiązania. Sprawdzą się one dla większości branż. Neutralne i eleganckie warianty, jak granatowy i niebieski zawsze będą pasować. Jeżeli aplikujesz na stanowiska związane z działalnością artystyczną, możesz wybrać odważniejsze szablony. Pokaż swoją kreatywność. Z kolei w kwestii układu treści pamiętaj, by szablon CV podkreślał Twoje mocne strony i ukrywał słabe. Co ważne, CV wygenerowane w Kreatorze CV ma nowoczesny wygląd, dopasowany do obecnych standardów.

Szablony CV dla studentów

Informacje o Twoim wykształceniu są dla potencjalnych pracodawców bardzo istotne. Umieść zatem w szablonie CV takie rzeczy jak:

 • nazwa uczelni,
 • nazwa kierunku studiów,
 • data rozpoczęcia,
 • data uzyskania dyplomów.

Wpisz w wybrany gotowy szablon CV również dodatkowe aktywności: wolontariat, szkolenia lub wykonany projekt. Skup się jednak wyłącznie na rzeczach, które Twoim zdaniem mogą zaciekawić rekruterów. W tym celu dostosuj szablon CV do danego ogłoszenia. Aplikacja będzie bardziej czytelna, jeśli usuniesz z niej zbędne pozycje, niezwiązane ze stanowiskiem o które się starasz.

Kreator CV stwórz CV

Szablon CV – możliwości personalizacji

Jak jeszcze bardziej dopasować życiorys do własnych preferencji? Kreator CV umożliwia dostosowanie wielkości i rodzaju czcionki. Kiedy odpowiada Ci dany font, możesz od razu go ustawić. To jednak nie wszystko. Decydując się na gotowy szablon CV możesz samodzielnie wybrać akcenty graficzne, dodać lub usunąć sekcję. Dokument będzie w całości odpowiadał Twoim potrzebom. Szablon zapewnia spójność wizualną, dzięki czemu CV zawsze będzie wyglądało profesjonalnie.

Jeśli starasz się o pracę na rynkach zagranicznych, rozbudowany szablon CV pozwoli Ci na zmianę języka. Wszystkie te cechy sprawiają, że najlepsze szablony CV są proste w dostosowaniu i dadzą Ci ogrom możliwości personalizacji. Na sam koniec, dokument zapiszesz w formacie PDF, dzięki któremu plik będzie wyglądał tak samo na każdym urządzeniu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.