Rozwój

Laptop Apple MacBook Air – czy to dobry wybór dla studenta?

Artykuł partnera.

Na studiach trudno obyć się bez dobrego komputera. Właściwie dobrany sprzęt ułatwia robienie dobrych notatek, pisanie prac zaliczeniowych, wyszukiwanie informacji, tworzenie różnych projektów czy uczestnictwo w zajęciach odbywających się w formule zdalnej. Jaki komputer wybrać dla studenta? Często w zestawieniach notebooków dominują najtańsze modele z Windowsem. Nie zawsze jednak tani model będzie dobry. A co, gdyby zainwestować w solidny sprzęt marki Apple? Wyjaśniamy, czy warto kupić MacBooka Air!

Wady i zalety MacBooka

Zakup MacBooka to niemała inwestycja. Nawet najtańszy na ten moment MacBook Air z 13-calowym wyświetlaczem kosztuje około 5000 zł, czyli blisko dwa razy więcej niż przeciętny komputer z Windowsem. Czy rzeczywiście warto ponosić takie koszty?

Wiele zależy tutaj od profilu studiów i sposobu wykorzystywania komputera. Jest jednak wiele argumentów za tym, żeby zdecydować się na taki krok.

Co wyróżnia MacBooka na tle konkurencji?

  • Duża trwałość urządzenia – każdy MacBook to sprzęt doskonałej jakości. Takie elementy jak obudowa, klawiatura, touchpad czy zawiasy wykonane są bardzo solidnie, więc można użytkować taki komputer przez długi czas, nie martwiąc się o uszkodzenia mechaniczne.

  • Długi czas pracy – MacBook Air imponuje czasem pracy na baterii. W pełni naładowany akumulator może wystarczyć nawet na 18 godzin działania. Dzięki temu nie trzeba zabierać ze sobą ładowarki ani szukać gniazdka sieciowego. Można swobodnie korzystać z MacBooka podczas wykładu, w kawiarni, na korytarzu czy w drodze na uczelnię.

  • Doskonały ekran – dobra wiadomość dla przyszłych grafików – wyświetlacze Retina znakomicie odwzorowują barwy, mają dużą jasność i dobre kąty widzenia. Mając taki komputer, nie trzeba się martwić o stronę wizualną projektó

  • Wyjątkowe aplikacje – Apple dba nie tylko o świetny sprzęt, ale też oprogramowanie. Na pewno będziesz korzystać z przechowywanie plików na iCloud czy możliwości tworzenie doskonałych prezentacji tworzonych w Keynote.

  • Wysoki poziom bezpieczeństwa – środowisko stworzone przez Apple jest znacznie bezpieczniejsze niż Windows. Posiadacze urządzeń Apple znacznie rzadziej mają problemy z wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem.

Jak widzisz, MacBook Air to nie jest zwykły komputer z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie. To naprawdę wartościowy sprzęt, który ma do zaoferowanie więcej niż tańsze odpowiedniki!

A czy to komputer idealny? Nie do końca. Przeglądając specyfikację laptopów Apple, można też doszukać się wad.

  • Niewielki rozmiar wyświetlacza – to może być przeszkodzą dla tych, którzy preferują duże ekrany. MacBook Air dostępny jest tylko w wariancie 13-calowym i 15-calowym.

  • Drogie akcesoria i części wymienne – sam zakup MacBooka to często nie koniec kosztó Jeśli liczyć się z wymianą ładowarki albo dokupieniem odpowiedniemu przejściówki, pamiętaj, że zapłacisz więcej niż za dodatkowy sprzęt do laptopa innych firm.

  • Niewielka ilość złączy – MacBook Air ma tylko 2 porty Thunderbolt 3 pełniące także funkcję portu USB. To niestety niewiele, jeśli chcesz podłączyć mysz, dysk zewnętrzny i inne akcesoria. Ze względu na znikomą liczbę portów preferowanym rozwiązaniem jest podłączanie innych urządzeń bezprzewodowo.

MacBook Air dla studenta – czy to się opłaca?

Zakup laptopa Apple na pewno należy rozpatrywać w dłużej perspektywie. To nie jest przecież sprzęt, który wymienia się co roku! Kupując dobry MacBook, należy raczej nastawić się na użytkowanie sprzętu przez dwa – trzy lata, a czasem nawet dłużej. W tym kontekście zakup może wydawać się naprawdę opłacalny mimo swoich drobnych mankamentów.

Zobacz wszystkie dostępne laptopy MacBook Air w sklepie MediaMarkt i zdecyduj, która wersja sprawdzi się u ciebie najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.