Budowa i remont

Przeprowadzki prywatne – recepta na sprawną przeprowadzkę

Masz za zadanie przetransportować swoje mienie z miejsca na miejsce. Prywatna przeprowadzka to wyzwanie logistyczno-organizacyjne. Biorąc pod uwagę fakt, że czeka cię zmiana miejsca zamieszkania, warto przygotować wszystko z dbałością o każdy szczegół, by późniejsze zadomowienie się w nowym lokum było bezbolesne. Jak to robić? Jak się przygotować, gdy przyszedł czas przeprowadzki? Prywatne rzeczy spakować do kartonów, worków? Sprawdźmy…

Przeprowadzki prywatne – Jak spakować odzież?

Zaplanowanie przeprowadzki i odpowiednie przygotowanie się, to podstawa, aby przeprowadzka domu lub mieszkania przebiegły bezproblemowo. Nasza firma najczęściej wykonuje przeprowadzki na Mokotów, przeprowadzki na Ursynów czy na Wilanów. Ale zdarzają się i przeprowadzki na terenie całej Polski.

W przypadku odzieży dobrze jest ją podzielić. Ubrania eleganckie, płaszcze i garnitury oraz sukienki nie powinny być upychane do worków foliowych czy kartonów. Warto je powiesić na wieszakach i schować do pokrowców.

Ubrania rzadziej noszone, sezonowe, na daną chwilę niepotrzebne warto schować do worków próżniowych, dzięki czemu zabezpieczymy je przed molami, brudem i przesiąkaniem zapachami w domu. Worki próżniowe podczas przeprowadzki sprawdzą się świetnie, bo dzięki nim odzież zajmie znacznie mniej miejsca niż wrzucona do walizek, toreb lub kartonów.

Codzienne, regularnie ubierane części garderoby warto poskładać i schować do kartonów. Oznaczmy odpowiednio pakunki, by w nowym mieszkaniu bez trudu znaleźć i przełożyć do szaf to, co najpotrzebniejsze.

Obuwie, najlepiej takie spakowane w oryginalne pudełka, włożyć do pakownej plastikowej torby z grubymi uchwytami lub do jednego dużego kartonu.

Przeprowadzki prywatne – Jak spakować przedmioty?

Zadbajmy, by rzeczy posegregować kategoriami. To, z czego chcemy korzystać od razu po przyjeździe schowajmy do podpisanego kartonu lub walizki tak, by zaraz po przyjeździe wyjąć urządzenia, akcesoria czy kosmetyki i móc normalnie funkcjonować.

Naczynia, garnki, sztućce i inne rzeczy tłukące czy narażone na zarysowania warto misternie zawinąć w stretch a potem dokładnie okleić taśmą. Dodatkowo możemy wypełnić karton styropianem lub pianką, oddzielając od siebie nadmiar przedmiotów, które to mogłyby stukając o siebie nawzajem zniszczyć się pomimo izolacji folią bąbelkową.

Transport podczas przeprowadzki

Samochód osobowy może okazać się zbyt mało pakownym środkiem lokomocji, jeśli mamy do przewiezienia również wielkogabarytowe rzeczy. Podczas przejazdu należy zadbać o bezpieczne i stabilne ułożenie wszystkich pakunków. Jeśli zależy nam na jednorazowym przewiezieniu wszystkich rzeczy we właściwych warunkach przejrzyjmy oferty firm przeprowadzkowych. Gdzie wynajmiemy samochód dostawczy lub firm specjalizujących się w organizacji przeprowadzek. Wysoce prawdopodobne, że skorzystamy z pakietu usług, w tym pomocy pakowania, przenoszenia i wnoszenia mienia a nie tylko samego przewozu)

Dowiedzmy się, czy firma oferuje także usługi dodatkowe jak np. magazynowanie sprzętu i mebli na czas przeprowadzki lub remontu. Pamiętajmy, by objąć polisą ubezpieczeniową swoje mienie i zwrócić uwagę na cennik zależny od gabarytów. Zwykle cena zależy od tego, co chcemy magazynować oraz dni, w ciągu których będziemy chcieli przetrzymywać swoje rzeczy w magazynie.

Rozpakowywanie

Warto z dużą uwagą przejrzeć wszystko, co przewieźliśmy. Czy nic się nie zagubiło i nie zniszczyło? Czy każdy karton dotarł na miejsce? Rozpakowujmy się systemowo, przenosząc wszystkie rzeczy tam, gdzie docelowo mają się znajdować przez najbliższe miesiące lub lata. Nie twórzmy żadnych tymczasowych przechowalni. Z każdym kolejnym tygodniem nasza motywacja meblowania, rozkładania i rozplanowywania będzie niknąć. Warto więc już na samym początku zrobić wszystko, by zapewnić sobie komfort i mieszkanie w odpowiednio zaaranżowanym miejscu.

Jeden komentarz do “Przeprowadzki prywatne – recepta na sprawną przeprowadzkę

  • Nienawidzę się przeprowadzać. To jest udręka jak dla mnie. Zawsze traw to bardzo długo i jet stres czy na pewno wszystko jest

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.