Bez kategorii

Ubezpieczenie mieszkania – co powinno zawierać?

Artykuł sponsorowany.

Kompleksowe ubezpieczenie mieszkania powinno obejmować nie tylko ochronę na wypadek zdarzeń losowych i kradzieży z włamaniem, ale także OC w życiu prywatnym i assistance domowy. Dzięki nim lokatorzy zyskują ochronę na wypadek szkód wyrządzonych osobom trzecim i dostęp – w razie zdarzeń losowych – do fachowych usług, np. naprawy lodówki czy wymiany zamka w drzwiach. Sprawdź, na co jeszcze warto zwrócić uwagę w ubezpieczeniu mieszkania.

Ubezpieczenie murów i elementów stałych na wypadek zdarzeń losowych

Ubezpieczenie mieszkania powinno chronić mury i elementy stałe na wypadek pożaru oraz innych zdarzeń losowych takich jak np:

●       uderzenia pioruna,

 • silny wiatr,
 • pękanie mrozowe,
 • zalanie przez osoby trzecie,
 • deszcz nawalny,
 • grad,
 • przepięcia.

Mury mieszkania to m.in. ściany działowe z wmurowanymi instalacjami. Elementy stałe to przedmioty, które zamontowano w mieszkaniu tak, aby ich odłączenie bez użycia narzędzi było niemożliwe (np. armatura łazienkowa, podwieszany sufit czy stolarka drzwiowa).

Ubezpieczenie elementów stałych i ruchomości domowych na wypadek kradzieży z włamaniem

Jeśli włamywacz dostanie się do Twojego mieszkania, prawdopodobnie stracisz najcenniejsze przedmioty, które można ukraść bez użycia narzędzi i siły.

Ubezpieczenie ruchomości domowych na wypadek kradzieży z włamaniem lub rabunku obejmuje m.in.:

 • meble (w tym również wbudowane), żyrandole, sprzęt audiowizualny, fotograficzny, elektroniczny i komputerowy, telefony komórkowe,
 • ruchomości domowe,      które przechowujesz w pomieszczeniach przynależnych czy też budynkach gospodarczych,
 • gotówkę,
 • przedmioty ze srebra, złota lub platyny, biżuteria,
 • sprzęt firmowy.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym obejmuje szkody osobowe (np. złamanie ręki potrąconego przechodnia) i szkody rzeczowe (m.in. rozbicie lustra w pokoju hotelowym) wyrządzone osobom trzecim. Szkoda może być związana z ubezpieczonym mieszkaniem (to sytuacja, kiedy zalejesz lokal sąsiada z dołu wskutek pęknięcia instalacji wodno-kanalizacyjnej) lub powstać poza nim.

Assistance Domowy

Assistance domowy      zapewnia dostęp – w przypadku zdarzeń losowych –  do usług świadczonych zarówno w ubezpieczonym mieszkaniu, jak i poza nim.

Co może obejmować pakiet ubezpieczeniowy?

 • Assistance techniczny – organizację i pokrycie kosztów transportu domowników do hotelu lub wyznaczonego miejsca, np. domu członka rodziny, kiedy nie będą mogli zostać w mieszkaniu uszkodzonym wskutek pożaru lub innego zdarzenia losowego. Towarzystwo ubezpieczeniowe może opłacić także pobyt w hotelu przez określony czas. Dzięki assistance uzyskasz również dostęp do specjalistycznych usług, m.in. dekarza, elektryka, hydraulika, ślusarza czy technika urządzeń grzewczych.
 • Assistance AGD/RTV/PC – naprawę lodówki, komputera czy telewizora po awarii.
 • Assistance medyczny – wsparcie dla domowników poszkodowanych wskutek nieszczęśliwego wypadku lub po nagłym zachorowaniu w całym kraju.
 • Assistance rowerowy – transport i naprawę roweru po wypadku w całej Polsce.
 • Całodobową pomoc telefoniczną – w tym konsultacje lekarskie i usługi informacyjne, które polegają m.in. na przekazywaniu ważnych wiadomości rodzinie po nieszczęśliwym wypadku lub nagłym zachorowaniu.

Co jeszcze powinno zawierać ubezpieczenie?

W LINK4 niektóre elementy stałe i ruchomości domowe możesz objąć dodatkową ochroną dzięki ubezpieczeniu Szyb od Stłuczenia. Takiemu ubezpieczeniu podlegają m.in. akwaria i terraria, płyty indukcyjne, szklane balustrady schodowe, lustra wbudowane w meble czy szklane części kabin prysznicowych. Towarzystwo ubezpieczeniowe nie tylko wypłaca odszkodowanie za stłuczony element, ale także pokrywa koszt naprawy lub montażu części mocujących szybę.

Zależy Ci na jak najszerszym zakresie ochrony? Uzyskasz go dzięki ubezpieczeniu mieszkania w wariancie all risks, czyli od wszelkiego ryzyka. To oznacza, że możesz otrzymać odszkodowanie za każdą szkodę powstałą wskutek zdarzenia, które nie jest wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności w OWU.

Już teraz możesz sprawdzić, ile zapłacisz za ubezpieczenie domu – kalkulator LINK4 umożliwia stworzenie własnego pakietu ubezpieczeń i obliczenie składki. Jeśli będziesz mieć wątpliwości, jak dopasować zakres ochrony do Twoich potrzeb, zadzwoń pod numer 22 444 44 23. Konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania i wesprą Cię w zakupie ubezpieczenia mieszkania lub domu. Jeśli wolisz, możesz się spotkać z agentem współpracującym z LINK4.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.