Budowa i remont

Centrale wentylacyjne

Już najprostsze systemy wentylacyjne są złożone z licznych komponentów, od których doboru zależy sprawność oraz bezawaryjna praca instalacji.  Centrala wentylacyjna to serce każdego systemu wentylacyjnego. Centrala wentylacyjna to urządzenie odpowiadające za zapewnienie wymiany i obróbki powietrza, a także jego dystrybucję w danym obiekcie. W zależności od potrzeb centrala wentylacyjna służy do filtrowania, podgrzewania, schładzania, nawilżania lub osuszania powietrza.

Centrale wentylacyjne służą do przygotowania i transportu powietrza w instalacjach wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Mogą być stosowane w obiektach użyteczności publicznej, mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych.

Centrale wentylacyjne służą do szybkiej wymiany powietrza, które znajduje się w pomieszczeniach z powietrzem nawiewanym, przepływającym przez specjalne filtry. Centrale wentylacyjne, mogą pozyskiwać powietrza wydmuchiwane, dzięki czemu ograniczają straty wynikające z wentylacji pomieszczeń. Pracują cicho, nie przeszkadzają w pracy i w zależności od modelu, mogą mieć wbudowane różne dodatkowe funkcje. Modele bez rekuperacji często posiadają regulację obrotową wentylatorów, dzięki czemu można je łatwo dopasować do oczekiwanych warunków. Dzięki prostej budowie są proste w serwisowaniu i obsłudze. Urządzenia są ekologiczne i mają obudowę z tworzywa, które izoluje ciepło i pochłania dźwięk, dzięki czemu nie przeszkadza w pracy. Centrale występują w różnych wariantach, np. w wersjach ze sterowaniem i wbudowaną automatyką.

Centrale wentylacyjne różni rozmiar, wydajność i funkcjonalność, dzięki czemu można je stosować w obiektach o bardzo zróżnicowanych potrzebach. Centrala wentylacyjna jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych, energooszczędnych domach. Za wyborem odzysku ciepła przemawiają przede wszystkim – wysoki komfort klimatyczny (zużyte powietrze jest systematycznie wywiewane z pomieszczeń i zastępowane świeżym powietrzem o takiej samej temperaturze) oraz oszczędność energii cieplnej (centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła odzyskuje ciepło z powietrza wywiewanego, a następnie wykorzystuje je do ogrzania powietrza nawiewanego).

Ważnym elementem wyposażenia są też filtry, które powinny być regularnie wymieniane. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo filtry do wszystkich oferowanych przez nas central wentylacyjnych.

Centrale wentylacyjne — na co zwrócić uwagę przy wyborze

  • energooszczędność wentylatorów — są to elementy zasilane energią elektryczną i od ich jakości zależy praca całej centrali oraz jej efektywność i koszt eksploatacji.
  • system regulacji — duży zakres regulowania pozwala na dopasowanie pracy centrali do danych warunków oraz kontrolować zużycie energii.
  • automatyka oraz możliwość kompatybilności z BMS i GSM — ułatwia to zarządzanie pracą centrali i kontrolę wentylacji również na odległość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.