Budowa i remont

Dlaczego warto wybrać rynny metalowe, ocynkowane?

Orynnowanie jest bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym budynku. Dzięki niemu woda jest swobodnie odprowadzana z połaci dachu, co chroni obiekt przed zawilgoceniem i zalaniem. Ze względu na tak ważną funkcję, jaką pełni system rynnowy, warto wybrać produkty najwyższej jakości.

Powinny one być dopasowane do wielkości, rodzaju i koloru pokrycia dachowego, można je dobrać także do koloru elewacji i ogólnej architektury budynku. Ale co najważniejsze należy wybrać wytrzymały i solidny materiał z którego wykonano rynny. A do takich z pewnością zaliczają się metal.

Rynny metalowe – jakie mają zalety?

System rynnowy z metalu jest bardzo dobrą alternatywą do rynien wykonanych z PCV. Przewyższa je bowiem wytrzymałością i odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne, takie jak opady deszczu i śniegu, wiatr czy silne nasłonecznienie i temperatury. Rynny z plastiku mogą bowiem ulec deformacjom i odkształceniom, co wpływa negatywnie na eksploatację budynku. Rynny ocynkowane są odporne na korozję i nie rozszerzają się pod wpływem wysokich temperatur. Orynnowanie z metalu znakomicie znosi znaczne obciążenia, takie jak zalegający na dachu śnieg i lód. Ich ogromnym atutem jest długotrwała żywotność, która może wynosić nawet 100 lat.

Rynny dachowe – estetyka na najwyższym poziomie

System rynnowy, metalowy wyróżnia się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Rynny metalowe dostępne są bowiem w bardzo bogatej kolorystyce, co pozwala na idealne dopasowanie ich do innych elementów konstrukcyjnych budynku. Dzięki temu mogą tworzyć z nim spójną i harmonijną całość, można je także dobrać na zasadzie kontrastu. Orynnowanie z metalu dostępne jest w rozmaitych kształtach, np. o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Dzięki temu można je idealnie dopasować do swoich indywidualnych upodobań estetycznych. Mnogość dostępnych rozwiązań sprawa, że każdy znajdzie idealny produkt dla siebie.

Rynny ocynkowane – trwałość na lata

Rynna z metalu, która jest pokryta ocynkiem jest znakomicie zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego. Warstwa ocynku stanowi bowiem doskonałą barierę ochronną i wzmacnia wytrzymałość systemu rynnowego np. na ciężki, zalegający śnieg. Ocynk jest bardzo skutecznym rozwiązaniem, które znakomicie chroni rynny dachowe przed rdzą i ogniskami korozji oraz zapewni im niezrównaną szczelność.

Wybór systemy rynnowego z metalu, pokrytego ocynkiem jest bardzo dobrym wyborem dla wszystkich inwestorów. Zapewni bowiem efektywne odprowadzanie wody opadowej z dachu i posłuży przez wiele długich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.