Rozwój

Jak uprawiać magiczne grzyby Golden Teacher – poradnik krok po kroku

Artykuł sponsorowany.

Grzyby halucynogenne mają wiele cennych właściwości, które sprawiają, że stanowią wyjątkowo atrakcyjny obiekt do prowadzenia badań. Te fascynujące organizmy możesz wyhodować w domowych warunkach i oglądać pod mikroskopem. Jedną z ciekawszych odmian jest szczep Golden Teacher. Jak krok po kroku uprawiać grzyby psylocybinowe?

Hodowla Golden Teacher — czy warto korzystać z gotowych zestawów?

Hodowlę Golden Teacher mushroom możesz w Polsce przeprowadzić legalnie jedynie w celach hobbistycznych lub naukowych. Natomiast uprawa pod kątem posiadania lub spożywania substancji psychoaktywnych zawartych w grzybach psylocybinowych jest nielegalna. Jeśli chcesz bezpiecznie prowadzić prace badawcze nad grzybami Golden Teacher, zamów growkit, czyli gotowy zestaw z grzybnią od sprawdzonego dostawcy. Growkit psilocybe cubensis możesz wygodnie kupić w sklepie https://drpsy.eu. Jego użytkowanie jest bardzo intuicyjne, a na efekty nie trzeba długo czekać. Przed rozpoczęciem uprawy Golden Teacher koniecznie zapoznaj się z instrukcją.

Jak wyhodować magiczne grzyby Golden Teacher?

Magiczne grzyby z psilocybe możesz wyhodować w domowych warunkach z wykorzystaniem dobrej jakości growkitu Golden Teacher. W tym celu umyj ręce i przetrzyj gotowy zestaw suchą szmatką, następnie zdejmij pokrywkę i wypełnij growkit letnią wodą. Całość przykryj pokrywką i mocz przez 5 minut. Po tym czasie spuść wodę i poczekaj chwilę, aż cała woda wypłynie z growkitu.

Kolejnym krokiem będzie umieszczenie zestawu w specjalnym worku do uprawy i wlanie do środka 200 ml letniej wody. Teraz możesz już złożyć górną część torby i zabezpieczyć ją spinaczami. Tak przygotowany growkit Golden Teacher należy trzymać z dala od źródeł światła i ogrzewania. Przechowuj go w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura od 20 do 25 stopni Celsjusza.

Kiedy można zbierać grzyby Golden Teacher?

Przez kolejne 10-20 dni codziennie obserwuj grzybnię. Gdy pojawią się pierwsze główki szpilek, należy regularnie wietrzyć grzyby psilocybe cubensis i pryskać je sprayem do roślin. Skąd wiadomo, że grzyby są już dojrzałe i można je zbierać do celów badawczych? Aby ocenić etap rozwoju odmiany Golden Teacher, sprawdź, czy pod kapeluszami zaczynają luzować się błony. Jest to moment, w którym możesz rozpocząć zbiory. Wyciągnij całą łodygę, aby w jej miejscu mógł powstać nowy grzybek.

Jak widzisz, hodowla Golden Teacher nie jest skomplikowana i nie musisz poświęcać na nią wiele czasu. W trakcie tego procesu najważniejsza jest obserwacja grzybni, dbanie o odpowiednie warunki w pomieszczeniu i szybkie reagowanie na wszelkie zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.