Wnętrza

Jak wybrać wygodne meble do kawiarni?

Na wizerunek dobrej restauracji wpływa wiele czynników, oprócz jakości oferowanych potraw oraz życzliwości personelu równie istotną sprawą jest wystrój wnętrza i odpowiednie meble do kawiarni. Przytulny i ciepły klimat w kawiarni sprawia, że klienci chętnie do niej zaglądają. Umeblowanie kawiarni jest trudniejszym zadaniem niż wybór mebli do domu lub mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę zróżnicowane charaktery i różne potrzeby gości.

Meble do kawiarni – czym się powinny charakteryzować?

Atmosfera kawiarni wpływa bezpośrednio na samopoczucie jej użytkowników, wygodne miejsca sprawiają, że każdy może znaleźć coś dla siebie i w komfortowej pozycji wypić kawę. Meble do kawiarni powinny charakteryzować się pewnymi cechami, odpowiadać na zapotrzebowanie właściciela kawiarni i jej klientów. Dla właścicieli lokalu ważne jest, aby były mocne, solidne i trwałe, będą wtedy mogły być eksploatowane przez wiele lat. Z kolei dla klientów, którzy zaglądają do kawiarni tylko na chwilę, najważniejsze jest, aby komfortowo i wygodnie spędzić ten czas. Popularnością cieszą się meble wykonane z trwałych surowców, ponieważ są wtedy odporne na uszkodzenia mechaniczne, zanieczyszczenia, a także zmienne warunki pogodowe. Latem można je wykorzystywać w zewnętrznych ogródkach kawiarnianych. Zdarza się, że mele do kawiarni prezentują się estetycznie, ale są nieodpowiednio wyprofilowane, co może nasilać bóle pleców, mogą być także byt twarde. Najlepszym rozwiązaniem jest skompletowanie różnorodnych:

  •  krzeseł,
  • foteli,
  • kanap i sof.

W dobrze urządzonej kawiarni powinny znaleźć się zarówno tradycyjne wysokie stoliki z krzesłami, jak i niewielkie i niskie kawowe stoliki z fotelami i kanapami. Trzeba także zwrócić uwagę, aby obok dwuosobowych stolików znalazło się także miejsce dla większej liczby klientów przy większych stołach. Ważną cechą wyposażenia powinna być także łatwość jego czyszczenia.

Meble do kawiarni – stylistyka

Chętnie stosowane nie tylko w mieszkaniach, ale również w kawiarniach są meble w stylu skandynawskim. Cechuje je lekkość i prostota formy, dobrze prezentują się na tle delikatnych, pastelowych ścian. Krzesła w stylu skandynawskim powinny być zaopatrzone w miękkie poduszki do siedzenia. Popularny jest także styl loftowy, w którym stosowane są wykończenia powierzchni  za pomocą naturalnych i surowych materiałów, takich jak cegła lub beton. W takiej przestrzeni również trzeba zaaranżować wygodne miejsca dla klientów, mogą to być drewniane meble z dodatkiem metalowych elementów. W przemysłowych wnętrzach, w których otwierane są kawiarnie, łatwo można zaaranżować styl industrialny. W takim miejscu dobrze ocieplają wnętrze rośliny doniczkowe, ściany można ozdobić interesującymi plakatami albo reprodukcjami. Meble do kawiarni w stylu industrialnym powinny mieć widoczne stelaże i elementy konstrukcyjne.

Sofy i fotele – najbardziej komfortowe meble do kawiarni

Fotele są podstawowym elementem wyposażenia kawiarni, na rynku dostępne są przeróżne modele, formy i kolory tych mebli, dlatego można je odpowiednio dopasować do każdej stylizacji kawiarnianej. Fotele uszaki albo ozdobione motywami kwiatowymi wprowadzają do kawiarni ciepły i pozytywny nastrój. Z kolei sofy zastosowane jako meble do kawiarni sprawiają, że są to wyjątkowo komfortowe i eleganckie miejsca dla klientów. Powinny być one odpowiednio dobrane do rozmiarów przestrzeni, aby każda osoba miała swobodny zakres ruchów i mogła opuścić miejsce bez przekraczania strefy komfortu innych klientów. Właściwa funkcjonalność i kształt mebli do kawiarni stwarza przyjazną przestrzeń dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.