Wnętrza

Lampy do salonu – to musisz wiedzieć!

Wybór odpowiedniego oświetlenia do salonu to niezwykle ważny aspekt aranżacji każdego mieszkania. W końcu to właśnie w pokoju dziennym domownicy spędzają najwięcej czasu. W związku z tym dobranie konkretnych lamp to zadania, nad którym warto dobrze się zastanowić. Sprawdź sam, co musisz wiedzieć na ten temat!

Jak dobrać oświetlenie do pokoju dziennego?

Z pewnością zgodzisz się ze stwierdzeniem, że oświetlenie w salonie ma za zadanie zastąpić światło dzienne. Właśnie dlatego powinno ono znajdować się w centrum samego pomieszczenia. W przeciwnym razie nie będzie w stanie równomiernie doświetlić każdego zakątka. Kiedy masz do czynienia z wysokim salonem, warto zdecydować się na żyrandol lub wiszącą lampę ozdobną. Pamiętaj jednak o tym, że klosz nie może znajdować się niżej niż 2 metry od podłogi. W przeciwnym razie element ten może powodować problemy z poruszaniem się. W przypadku, gdy masz do czynienia z dość sporym salonem, zdecyduj się na lampę sufitową, która charakteryzuje kilkoma żarówkami. Bardzo interesującym rozwiązaniem są także tak zwane ściemniacze. Dzięki nim możliwe będzie dostosowanie ilości padającego światła do twoich aktualnych potrzeb.

Lampy podłogowe, czyli niezbędne dodatkowe oświetlenie

W wielu wypadkach oświetlenie główne musi zostać dopełnione przez dodatkowe lampy. Warto ustawiać je niedaleko fotela lub kanapy. Mogą zostać zwieńczone eleganckim kloszem, abażurem czy reflektorkami. Rozwiązania takie dostępne są między innymi na https://abanet.pl. Podstawowa wysokość dodatkowej lampy zawarta jest w przedziale od 150 do 180 cm, a możliwość łączenia jej ze stolikiem sprawia, że otwierają się przed tobą interesujące możliwości aranżacyjne.

Lampa ozdobna – to musisz wiedzieć!

Lampa ozdobna w salonie ma za zadanie dekorować wnętrze oraz tworzyć niepowtarzalny nastrój. W roli tej idealnie sprawdzają się niewysokie lampy stołowe o wysokości około 100 cm. W większości wypadków stawia się je na stoliku, biurku czy właśnie stole. Pozwalają na wyeksponowanie określonego fragmentu wnętrza, a wiele rodzajów kloszy sprawia, że bez trudu znajdziesz coś, co wpadnie ci w oko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.