Ogród

Szklarnie z Runowa – nowy dział rodzinnej firmy Grąbczewscy

Artykuł partnera.

Solidne korzenie są niezwykle ważne, nie tylko dla roślin… Historia firmy Grąbczewscy sięga roku 1936, kiedy to Leopold Grąbczewski rozpoczął produkcję krzewów róż. Na przestrzeni lat firma stale się rozwijała, oferując coraz więcej gatunków i odmian roślin oraz ogrodowych akcesoriów. W naszym punkcie sprzedaży w podwarszawskim Runowie klienci mogą zaopatrzyć się w materiał szkółkarski najwyższej jakości – od bylin po duże drzewa. Obsługujemy zlecenia dotyczące prywatnych ogrodów, parków, publicznych terenów zieleni, ogrodów na dachach, a także zieleni przyulicznej i autostradowej. Zajmujemy się projektowaniem, pomagamy w doborze gatunków, organizujemy dostawy specjalistycznym sprzętem, sadzenie i pielęgnację.

Firma pomaga inwestorom prywatnym, architektom, ogrodnikom, jak również  hobbystom, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z uprawami i nasadzeniami ozdobnymi. Dzięki dorodnym i uformowanym roślinom jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie dowolną wizję przestrzeni, i to w bardzo krótkim czasie. Nasze drzewa i krzewy zdobią ogrody oraz parki miejskie na terenie Polski i 20 innych krajów.

Od niedawna rodzinna firma Grąbczewscy oferuje nie tylko rośliny i akcesoria ogrodowe, lecz także szklarnie i oranżerie – pod nową marką Szklarnie z Runowa.

Szklarnie z Runowa

Szklarnie z Runowa to nowy dział rodzinnej firmy Grąbczewscy. Najwyższej klasy szklarnie i oranżerie dołączyły do naszej oferty w roku 2020. Ich produkcją zajmuje się doświadczona i zaprzyjaźniona z nami, także rodzinna, firma z Belgii. Wcześniej jej wyroby były dostępne m.in. w Belgii, Szwajcarii, Francji, Niderlandach, Norwegii i Niemczech. Teraz szklarnie i oranżerie ACD również w Polsce szybko zdobywają uznanie rosnącej liczby ogrodników. Coraz więcej osób chce cieszyć się świeżymi i zdrowymi warzywami czy ziołami z własnej uprawy. W dużej mierze to efekt zmiany naszego postrzegania funkcji przydomowego ogrodu.

Nowoczesny ogród to przestrzeń stanowiąca harmonijne połączenie uprawy i rekreacji. Miejsce, w którym możemy odpocząć na świeżym powietrzu, jednocześnie zapominając o stresie dnia codziennego. Doglądanie upraw, pielenie grządek, czy wreszcie cieszenie się własnymi warzywami i owocami to aktywności, które pozwalają nam odzyskać wewnętrzny spokój i dostarczają satysfakcji. To właśnie z myślą o tych wartościach stworzyliśmy wyjątkową ofertę Szklarni z Runowa, w której klienci z łatwością znajdą idealne rozwiązanie do swojego ogrodu.

Szklarnia w ogrodzie

Szklarnie ogrodowe

Szklarnia ogrodowa to najlepszy sposób, aby zapewnić sobie i swoim bliskim więcej zdrowia i smaku na talerzu. Mając na uwadze szczególne potrzeby roślin ciepłolubnych, oferujemy szklarnie ogrodowe o przemyślanej konstrukcji, w dwóch wariantach – z prostymi bądź z wyjątkowymi ukośnymi ścianami. Szklarnie z prostymi ścianami zajmują mniej miejsca, a ich powierzchnia jest w pełni wykorzystana, co przekłada się na jeszcze większą obfitość i różnorodność upraw. Nasze unikatowe szklarnie z ukośnymi ścianami doskonale sprawdzają się tam, gdzie konstrukcja narażona jest na szczególnie trudne warunki atmosferyczne – silny wiatr i duże opady śniegu. Ich dodatkową zaletą jest lepsza akumulacja światła i ciepła, dzięki czemu warzywa, zioła i owoce możemy uprawiać od wczesnej wiosny po późną jesień oraz w lokalizacjach, w których słabsze nasłonecznienie utrudnia uprawę także w środku lata.

Szklarnie miejskie

Szklarnie miejskie zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby przy mniejszej powierzchni zapewnić maksymalną satysfakcję z własnej uprawy roślin. To rozwiązanie doskonale komponujące się z miejskimi ogrodami, których areał często jest ograniczony przez co nie pozwala na zastosowanie dużej szklarni ogrodowej. Miejskie szklarnie można instalować nawet na balkonach, tarasach i zielonych dachach.

Ogrody zimowe – oranżerie

Ogrody zimowe – oranżerie to najpiękniejsze, najbardziej reprezentacyjne pawilony ogrodowe. Oferują ochronę przed chłodem i opadami atmosferycznymi, jednocześnie umożliwiając nam cieszenie się widokiem otaczającej nas roślinności. W pełni transparentny dach oranżerii pozwala przyglądać się leniwie przesuwającym się po niebie obłokom, a nocą podziwiać gwiazdy. Ogród zimowy może być również przedłużeniem salonu i stanowić miejsce, gdzie przez niemal cały rok będzie się przyjmować gości lub spędzać czas z domownikami.

Wszystkie nasze szklarnie i oranżerie są wykonane z wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych. Aluminiowe profile i bezpieczne, hartowane szkło gwarantują trwałość, odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych oraz estetyczny wygląd.

Zapraszamy na stronę internetową: https://szklarniezrunowa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.