Wnętrza

Złota armatura łazienkowa – czy tylko do ekskluzywnych wnętrz?

Złoto jest jednym z najszlachetniejszych materiałów, który obok swoje niezaprzeczalnej wartości kapitałowej, ma równie dużą wartość dekoracyjną. Od dawna złota biżuteria była uważana za jedną z najcenniejszych i najpiękniejszych. W naszej podświadomości złoto kojarzy się zatem z przepychem, dobrobytem i kunsztem. A to z kolei sprawia, że kolor złoty idealnie pasuje do stylowych łazienek. Czy tylko takich? Jak wygląda oferta złotej armatury łazienkowej i kiedy warto na nią postawić?

Złota armatura – jakie wzornictwo?

Jeszcze do niedawna trudno było znaleźć inną armaturę łazienkową niż chromowaną. Od jakiegoś czasu trendy uległy zmianom i obecnie mamy do czynienia z prawdziwym boomem na kolorową armaturę, której częścią jest złota armatura łazienkowa. Co najważniejsze, do wyboru mamy naprawdę zróżnicowane wzornictwo – od stylów klasycznych, poprzez nowoczesne, na stylu retro skończywszy.

Przy czym oferta złotej armatury obejmuje nie tylko baterie łazienkowe, ale także kolumny i zestawy prysznicowe oraz pozostałe wyposażenie łazienki, co pozwala stworzyć w pełni skomponowany ze sobą wystrój. Co do koloru, to warto zaznaczyć, że poszczególne marki oferują swoją armaturę w różnych odcieniach złota. Może być on ciemniejszy lub jaśniejszy, błyszczący albo matowy. Tak że naprawdę jest w czym wybierać!

Złota armatura łazienkowych, czyli na wysoki połysk

Eleganckie, a wręcz ekskluzywne aranżacje to najpopularniejsze i najbardziej oczywiste wykorzystanie złotej armatury łazienkowej. Splendor mógłby stanowić synonim złota. Możliwe, że gdyby nie nowoczesny design złotych baterii i kranów, można by się z nimi otrzeć o kicz. Jednak producenci złotej armatury zadbali o to, aby wszystko stanowiło wysmakowany element dekoracyjny, oczywiście przy zachowaniu swojej wysokiej funkcjonalności. Doskonałym tego przykładem jest przepiękna, a równocześnie bardzo funkcjonalna i elegancka złota bateria wolnostojąca Tres, która świetnie pasuje do eleganckich wanien wolnostojących.

Co do samych aranżacji, to złota armatura łazienkowa doskonale współgra z płytkami o różnych teksturach i kolorach. Przepięknie będzie komponować się z marmurem oraz innymi kamieniami naturalnymi. Także jest to bezpieczny wybór, który wprowadzi nieco blasku i blichtru do łazienek urządzonych ze smakiem i stonowaną elegancją. Złoto pasuje również do błękitów czy zieleni oraz bardziej intensywnych kolorów. Ważnym pytaniem jest jednak to, czy złote baterie odnajdą się w innej stylizacji niż tej na wysoki połysk.

Złoty prysznic w łazience

Złoto w surowych stylach wnętrzarskich

O tym, że złota armatura znajdzie swoje miejsce również w łazienkach urządzonych w bardziej surowym stylu, przekonuje bateria wannowa Zanetti Chini. W tym przypadku kolor złoty połączony został z niezwykle oryginalnym wzornictwem imitującym rury, gdzie pokrętła zostały stylizowane na tradycyjne okrągłe głowice do zaworów. Bateria wygląda spektakularnie i świetnie będzie pasować do wystroju industrialnego, czyli w towarzystwie betonu, metalu czy płytek imitujących skorodowany metal. Tym samym producenci armatury udowodnili, że złoto niejedno ma imię i równie pięknie prezentuje się w bardziej wyszukanych aranżacjach, jak i tych surowszych.

Jeden komentarz do “Złota armatura łazienkowa – czy tylko do ekskluzywnych wnętrz?

  • Moja łazienka ma wiele złotych elementów takich jak np. bateria. Bardzo mi się to podoba. Wygląda to zjawiskowo.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.